Զենքի եւ տեխնիկայի մատակարարումները ռուսական բանակի համար ավելացել են 11 տոկոսով
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի զինված ուժերը տարվա սկզբից, չնայած համավարակին, 11 տոկոսով ավելի շատ զենք եւ տեխնիկա են ստացել, քան մեկ տարի առաջ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է ՌԴ պաշտպանական կառավարման ազգային կենտրոնի պետ գեներալ-գնդապետ Միխայիլ Միզինցեւը:
«Հաջողվել Է ոչ միայն ապահովել գործարանների եւ ձեռնարկությունների լիարժեք գործարկումը, այլեւ անցյալ տարվա համեմատությամբ 11 տոկոսով ավելացնել զորքերին մատակարարվող սպառազինության, ռազմական եւ հատուկ տեխնիկայի քանակը»,-ասել Է Միզինցեւը՝ հանդես գալով նոյեմբերի 20-ին կայացած խորհրդաժողովում:
Դրան հաջողվել Է հասնել արդյունաբերության ու առեւտրի նախարարության եւ Ռոսպոտրեբնադզորի հետ զինվորականների համատեղ աշխատանքի շնորհիվ:
Նրա խոսքով՝ այդ տարի տեղավորել, ջրարկվել եւ ռազմածովային նավատորմի կազմում ընդունվել Է 35 սուզանավ եւ վերջրյա նավ, «ինչը 1,3 անգամ ավելացրել Է նավատորմի ժամանակակից մարտական միավորների բաժինը 19 թվականի համեմատությամբ», հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Поставки оружия и техники для российской армии выросли на 11%
Вооруженные силы России с начала года получили несмотря на пандемию на 11% оружия и техники больше, чем годом ранее, сообщил начальник Национального центра управления обороной РФ генерал-полковник Михаил Мизинцев.
"Удалось не только обеспечить полноценное функционирование заводов и предприятий, но и увеличить, в сравнении с прошлым годом на 11%, количество поставленного в войска вооружения, военной и специальной техники", - сказал Мизинцев в пятницу на конференции,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Этого удалось добиться благодаря совместной работе военных с Минпромторгом, Роспотребнадзором и ОПК "в непростой эпидемиологической обстановке".
По его словам, в этом году заложено, спущено на воду и принято в состав ВМФ 35 подводных лодок и надводных кораблей, "что в 1,3 раза увеличило долю современных боевых единиц флота в сравнении с 19-м годом".