Ժնևում մեկնարկել է Զոհրաբ Մնացականյանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հանդիպումը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ժնևում մեկնարկել է ՀՀ Արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների (Իգոր Պոպով` ՌԴ, Ստեֆան Վիսկոնտի`Ֆրանսիա, Էնդրյու Շոֆեր`ԱՄՆ) հանդիպումը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
«Մեկնարկեց ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հանդիպումը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ»,- գրել է Նաղդալյանը:
Հանդիպմանը մասնակցում է նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկը:
Հոկտեմբերի 30-ին «Արմենպրես»-ի հարցին ի պատասխան Աննա Նաղդալյանը նշել էր. «Հայաստանի համար առաջնայինը կրակի դադարեցման ռեժիմի հաստատումն է ու դրա ամրապնդումը համապատասխան վերիֆիկացիոն մեխանիզմների ներդրման միջոցով: Հենց այդ օրակարգի շուրջ ենք մենք մեկնում Ժնև»:

В Женеве проходит встреча Зограба Мнацаканяна и сопредседателей Минской группы ОБСЕ
В Женеве началась встреча министра иностранных дел Республики Армения Зограба Мнацаканяна с сопредседателями Минской группы ОБСЕ (Игорь Попов - Россия, Стефан Висконти - Франция, Эндрю Чаффер - США). Как сообщает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написала пресс-секретарь МИД Анна Нагдалян.
“Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян встретился с сопредседателями Минской группы ОБСЕ”, - написала Анна Нагдалян.
Во встрече участие принимает и личный представитель Действующего председателя ОБСЕ Анджей Каспршик.
30 октября, отвечая на вопрос Арменпресс, Анна Нагдалян отметила: “Приоритетом для Армении является установление режима прекращения огня и его укрепление посредством введения соответствующих механизмов мониторинга. Это наша повестка дня, - сказала она.