Ազգային ժողովում մեկնարկել է արտահերթ նիստը. ՈՒՂԻՂ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովում մեկնարկել է արտահերթ նիստը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` հոկտեմբերի 27-ին կառավարության առաջարկով հրավիրված արտահերթ նիստի օրակարգում ընդգրկված է 4 հարց:
Պատգամավորներն առաջին ընթերցմամբ կքննարկեն «Ռազմական դրության իրավական ռեժիմի մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ կատարելու մասին և Հայաստանի Հանրապետության քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքի նախագծերը և «Պաշտպանության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում լրացումներ կատարելու մասին և հարակից օրենքներում լրացումներ կատարելու մասին օրենսդրական փաթեթը:
Խորհրդարանականները կքննարկեն նաև «Վարձկանների հավաքագրման, օգտագործման, ֆինանսավորման եւ ուսուցման դեմ» միջազգային կոնվենցիան վավերացնելու մասին հարցը:

Стартовало внеочередное заседание Национального Собрания Армении: ПРЯМАЯ ТРАНСЛЯЦИЯ
Стартовало внеочередное заседание Национального Собрания Армении. Как сообщает Арменпресс, в повестку внеочередного заседания, созванного 27 октября по предложению правительства, включены 4 вопроса.
Депутаты обсудят в первом чтении законопроект о внесении изменений в закон Армении «О правовом режиме военного положения», законопроект о внесении изменений в Уголовный кодекс Республики Армения и поправки к закону Армении «Об обороне».
Будет обсужден также вопрос о ратификации Международной конвенции о борьбе с вербовкой, использованием, финансированием и обучением наемников.