ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովում մեկնարկել է հերթական քառօրյա նիստը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` հոկտեմբերի 27-ին գումարված նիստի օրակարգում ընդգրկված է 9 հարց:
Պատգամավորները երկրորդ ընթերցմամբ կքննարկեն «Բանկային ավանդների ներգրավման մասին» օրենքում և հարակից օրենքներում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին օրենսդրական փաթեթը, «Բանկերի, վարկային կազմակերպությունների, ներդրումային ընկերությունների, ներդրումային ֆոնդի կառավարիչների և ապահովագրական ընկերությունների սնանկության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին, «Պետական գույքի մասնավորեցման 2017-2020 թվականների ծրագրի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին, Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին և հարակից օրենքներում փոփոխություններ կատարելու օրինագծերի փաթեթը:

В Национальном собрании Армении началось очередное четырехдневное заседание. Как передает «Арменпресс», в повестку заседания включены 9 вопросов.
Депутаты во втором чтении обсудят законодательный пакет О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Армения “О привлечении банковских вкладов” и в смежные законы, О внесении изменений Закон Республики Армения “О банкротстве банков, кредитных организаций, инвестиционных компаний, управляющих инвестиционными фондами и страховых компаний, О внесении изменения в Закон Республики Армения “О программе приватизации госимущества на 2017 - 2020 годы, пакет законопроектов О внесении изменений в Налоговый кодекс Республики Армения и о внесении изменений в смежные законы.