Հայերը սպանվում են Թրամփի մտերիմ Էրդողանի կողմից. Շոն Փեն
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի դերասան, ռեժիսոր, սցենարիստ և պրոդյուսեր Շոն Փենն անդրադարձել է հայերի նկատմամբ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի քաղաքականությանը:
«Քանի դեռ մենք նստած ենք, հայերը սպանվում են Թրամփի մտերիմ Էրդողանի կողմից՝ մեր ապահոված զենքով: Սա Ամերիկան չէ: Բայդենը կարող է վերածնել Ամերիկան»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում գրել է Շոն Փենը:
Արցախի հետ շփման գծի ողջ երկայնքով սեպտեմբերի 27-ի վաղ առավոտյան Ադրբեջանը, Թուրքիայի և վարձկան-ահաբեկիչների ներգրավմամբ, ռազմական գործողություններ է սկսել՝ ողջ զինանոցի կիրառմամբ: Հրետակոծվում են նաև խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Ստեփանակերտը, Մարտակերտը, Մարտունին, Շուշին, Ասկերանը,այլ քաղաքներ, ինչի հետևանքով Արցախի տարբեր շրջաններում զոհվում են քաղաքացիական անձինք:

Армян убивает близкий Трампу Эрдоган. Шон Пенн
Американский актер, режиссер, сценарист, продюсер Шон Пенн высказался по поводу политики президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана в отношении армян.
«Пока мы сидим по домам, Эрдоган, близкий союзник Трампа, убивает армян из предоставленного нами оружия. Это не Америка. А Байден может возродить Америку», - как сообщает Арменпресс, написал Шон Пенн в Twitter.
27 сентября Азербайджан при поддержке Турции и с привлечением террористов-наемников начал военные действия против Арцаха, используя весь свой арсенал. Обстрелу подвергается даже мирные населенные пункты, в том числе столица Степанакерт, города Мартакерт, Мартуни, Шуши, Аскеран и др., в результате чего в разных районах Арцаха гибнут гражданские лица.