Հայաստանում COVID-19-ի դեպքերը շարունակում են աճել. գրանցվել է 2474 նոր դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում հոկտեմբերի 23-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 73310 դեպք, որոնցից 50276 -ն` առողջացած: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի կայքում:  Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 21560 պացիենտ: Վերջին 24 ժամում արվել է 5760 թեստավորում, իսկ ընդհանուր առմամբ` 368053 թեստավորում:
Այսպիսով` կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 2474 նոր դեպք և 489 առողջացած։
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան 1145 (ավելացել է ևս 14-ով) դեպք:
ՀՀ առողջապահության նախարարությունից մահվան ելքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 67, 57, 83, 66, 61, 72, 96, 74 տարեկան տղամարդիկ և 58, 77, 74, 87, 69, 72 տարեկան կանայք: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ: Արձանագրվել է նաև մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 329 է:

В Армении продолжает расти количество случаев COVID-19: подтверждено 2 474 новых случая
По состоянию на 23 октября в Армении всего подтверждено 73 310 случаев COVID-19, 50 276 выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 21 560 пациентов. За последние сутки проведено 5 760 тестов, а в общем счете 368 053.
Таким образом, подтверждено 2 474 новых случая COVID-19, выздоровели 489 пациентов.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 1 145 летальных исходов (увеличились на 14).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончались женщины 58, 77, 74, 87, 69, 72 лет и мужчины 67, 57, 83, 66, 61, 72, 96, 74 лет. Все имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано 2 случая смерти пациентов с диагнозом COVID-19, в которых смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни. Таких случаев - 318.