Ծառուկյանը հայտարարել է, որ մի կողմ է դնում բոլոր քաղաքական հակասությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը դուրս է եկել «Երևան-Կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկից (հայտնի է որպես Ազգային անվտանգության ծառայության մեկուսարան): Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, մեկուսարանի մոտ նրան դիմավորել են աջակիցները, ինչպես նաև «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավորները։
Գագիկ Ծառուկյանը լրագրողների հետ զրույցում ընդգծել է, որ մի կողմ է դնում իր բոլոր քաղաքական հակասությունները. ներկայումս իր և կուսակցության հիմնական խնդիրն է՝ աջակցել Արցախին Ադրբեջանի կողմից սանձազերծած պատերազմում։
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի նախագահությամբ, բավարարեց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը գրավով փոխարինելու վերաբերյալ միջնորդությունը: Գագիկ Ծառուկյանը ազատ է արձակվել 100 միլիոն դրամ գրավի դիմաց: Գագիկ Ծառուկյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 154.2-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով՝ ընտրակաշառք տալու համար։ Նա չի ընդունում իրեն առաջադրված մեղադրանքը:

Царукян заявил, что откладывает все политические противоречия
Лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян освобожден из колонии Ереван-Кентрон (известной как изолятор Службы национальной безопасности). Как сообщает Арменпресс, у входа Царукяна встретили его сторонники, а также депутаты фракции «Процветающая Армения».
Гагик Царукян в беседе с журналистами подчеркнул, что откладывает все политические противоречия: в настоящее время основной задачей его партии является поддержка Арцаха в войне, развязанной Азербайджаном.
Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Мнацакана Мартиросяна удовлетворил ходатайство о замене меры пресечения в отношении лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна освобождением под залог в 100 млн драмов.
Гагику Царукяну было предъявлено обвинение в даче взятки на выборах в соответствии с частью 2 статьи 154.2 Уголовного кодекса Армении.