ՌԴ-ն շարունակում է ակտիվ միջնորդական ջանքերը ԼՂ հակամարտության գոտում արյունահեղությունը դադարեցնելու ուղղությամբ. Զախարովա
ՌԴ-ն շարունակում է ակտիվ միջնորդական ջանքերը ԼՂ հակամարտության գոտում
արյունահեղությունը դադարեցնելու ուղղությամբ. Զախարովա
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության Արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հայտարարել է, որ ՌԴ-ն շարունակում է ակտիվ միջնորդական ջանքերը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում արյունահեղությունը դադարեցնելու ուղղությամբ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Զախարովան հայտարարել է հոկտեմբերի 22-ին տեղի ունեցած ճեպազրույցի ընթացքում:
«Մենք շարունակում ենք ակտիվ միջնորդական ջանքերն՝ ուղղված Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում արյունահեղության դադարեցմանը: ԼՂ հակամարտության կարգավորման հարցը, մասնավորապես, քննարկվել է հոկտեմբերի 20-ին և 21-ին, Մոսկվայում՝ Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի առանձին հանդիպումների ընթացքում ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի ու Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեհյուն Բայրամովի հետ: Ինչպես և առաջ, աշխատում ենք ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության ձևաչափում»,- նշել է Զախարովան:

Russia continues active mediation efforts for stopping bloodshed in NK conflict zone – Zakharova
YEREVAN, OCTOBER 22, ARMENPRESS. Official representative of the Foreign Ministry of Russia Maria Zakharova announced that Russia continues its active mediation efforts for stopping bloodshed in Nagorno Karabakh conflict zone, ARMENPRESS reports Zakharova announced in a briefing October 22.
‘’We continue active mediation efforts for stopping bloodshed in Nagorno Karabakh conflict zone. The issue of Nagorno Karabakh conflict settlement was particularly discussed on October 20 and 21 in Moscow, during the separate meetings of Foreign Minister of Russia Sergey Lavrov with Armenian FM Zohrab Mnatsakanyan and Azerbaijani FM Jeyhun Bayramov. Like in the past, we work in the format of the OSCE Minsk Group Co-chairs’’.