Իրանում ՀՀ-ի և Կատարի դեսպանները քննարկել են Արցախի հակամարտության կարգավորմանն առնչվող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանում ՀՀ դեսպան Արտաշես Թումանյանը հոկտեմբերի 21-ին ընդունել է ԻԻՀ-ում Կատարի Պետության դեսպան Մոհամմեդ բին Համադ Ալ-Հաջրիին, որը դեսպան Թումանյանին փոխանցել է Կատարի էմիր Թամիմ բին Համադ Ալ-Թհանիի ուղերձը՝ հասցեագրված ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին տեղեկացնում է Իրանում Հայաստանի դեսպանությունը:
Նշվում է, որ զրուցակիցները քննարկել են Արցախի դեմ ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը և հակամարտության կարգավորմանն առնչվող մի շարք հարցեր:

YEREVAN, OCTOBER 22, ARMENPRESS. Armenia’s Ambassador to Iran Artashes Tumanyan received on October 21 Ambassador of Qatar to Iran Mohammed Ben Hamad Al-Hajri, the Armenian Embassy in Iran said.
The Qatari Ambassador conveyed Ambassador Tumanyan the message of the Emir of Qatar addressed to Armenia’s President Armen Sarkissian.
During the meeting the two Ambassadors discussed the current situation caused by the Azerbaijani aggression against Artsakh (Nagorno Karabakh), as well as a number of issues relating to the Nagorno Karabakh conflict settlement.