ՊԲ-ն ադրբեջանական ուժերին պատճառում է կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի մեծաքանակ կորուստներ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում հոկտեմբերի 19-ի լույս 20-ի գիշերը իրադրությունը եղել է հարաբերական կայուն-լարված: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում են Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնից:
«Առանձին հատվածներում շարունակվել են հրետանային մենամարտերը: Հատկապես ինտենսիվ մարտեր են ընթացել հարավային ուղղությամբ»,- տեղեկացնում են կենտրոնից:
ՊԲ ստորաբաժանումները շարունակում են վերահսկողության տակ պահել օպերատիվ իրադրությունը և իրենց գործողություններով թշնամական ուժերին պատճառում կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի մեծաքանակ կորուստներ:

Армия обороны Арцаха азербайджанским силам наносит большие потери и в живой силе и в военной технике
Армия обороны Арцаха азербайджанским силам наносит большие потери и в живой силе и
в военной технике
Ночь с 19 на 20 октября ситуация в зоне арцахо-азербайджанского конфликта была относительно стабильно напряженной. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Единый армянский информационный центр.
“На отдельных участках продолжались артиллерийские бои. Особенно интенсивные бои велись на южном направлении”, - сообщает центр.
Подразделения Армии обороны продолжают держать под контролем оперативную ситуацию и своими действиями причиняют вражеским силам многочисленные потери и в живой силе и в военной технике.