Լոս Անջելեսից Հայաստան է ուղևորվել ամերիկահայերի հավաքած մարդասիրական բեռը տեղափոխող ինքնաթիռը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լոս Անջելեսից դեպի Հայաստան է ուղևորվել ամերիկահայերի հավաքած մարդասիրական բեռը տեղափոխող «Քաթար էյրվեյզի» ինքնաթիռը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն: «Սպասում ենք, որ 12:50-ի սահմաններում կհասնի Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայան»,- հայտնում են կոմիտեից:
Հոկտեմբերի 15-ին նախատեսված՝ «Քաթար էյրվեյզ» ավիաընկերության՝ դեպի Հայաստան հումանիտար բեռ տեղափոխող Լոս Անջելես-Երևան չվերթը չէր կայացել. Թուրքիան հրաժարվել էր տրամադրել իր օդային տարածքը՝ դեպի Հայաստան հումանիտար բեռի տեղափոխման համար:

Самолет с гуманитарной помощью вылетел из Лос-Анджелеса в Армению
ЕРЕВАН, 19 ОКТЯБРЯ, АРМЕНПРЕСС. Самолет Qatar Airways с гуманитарной помощью, собранной американцами армянского происхождения, вылетел из Лос-Анджелеса в Армению.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Комитет гражданской авиации Республики Армения. «Мы рассчитываем прибыть в аэропорт "Звартноц" в Ереване около 12:50», - сказали в комитете.
Намеченный на 15 октября рейс авиакомпании Qatar Airways по маршруту Лос-Анджелес-Ереван с гуманитарной помощью в Армению не состоялся - Турция отказалась предоставить свое воздушное пространство для перевозки гуманитарной помощи в Армению.