Առաջնագծում մարտական գործողությունները շարունակվում են. թեժ է հատկապես հարավային ուղղությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի և Ադրբեջանի հակամարտ զորքերի շփման գծում շարունակվում են մարտական գործողությունները: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հոկտեմբերի 18-ին հրավիրված մամուլի ասուլիսին ասաց Պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Ադրբեջանը հերթական անգամ չպահպանեց զինադադարի պայմանը: Դեռ վաղ առավոտից նորից մարտական գործողությունները շարունակվեցին նույն ուղղություններով: Սկզբից հյուսիսային կողմով հերթական անգամ հարձակման փորձ կատարեցին, ջախջախվեցին, հետ շպրտվեցին` որևէ նշանակալի հաջողություն չունենալով: Նույն ժամանակ հարավային ուղղությամբ երկու առանձին հատվածներում փորձել են հարձակողական գործողություններ ծավալել․ մեկ ուղղությամբ, ընկնելով հայկական հրետանու հուժկու կրակի տակ, փախուստի են դիմել կորցնելով զգալի թվով տեխնիկա, մեծաքանակ զինամթերք: Այլ ուղղությամբ շարունակել են հարձակողական մարտերը, համառ մարտերի արդյունքում որոշակի տեղաշարժեր ունեն»,- ասաց Հովհաննիսյանը՝ նշելով, որ հինգերորդ սերնդի այսպիսի լայնածավալ պատերազմներում այդ որոշակի տեղաշարժերը այդքան էական նշանակություն չունեն:
Հովհաննիսյանը նշեց, որ այս պահին էլ մարտական գործողությունները շարունակվում են, նորից շարունակում է թեժ մնալ հարավային ուղղությունը:

YEREVAN, OCTOBER 18, ARMENPRESS. Military operations continue on Artsakh-Azerbaijan contact line, ARMENPRESS reports representative of the MoD Armenia Artsrun Hovhannisyan said in a press conference.
‘’Azerbaijan once again breached the ceasefire agreement. Starting from early morning, military operations continued in the same directions. First, an offensive was attempted in the northern direction, but they were crushed and thrown back without achieving any significant success. In the meanwhile, they attempted attacks in two sections of the southern direction. In one of the sections they appeared under powerful artillery strikes of the Armenian side, and fled, leaving many dead and losing a great number of military equipment. In the other section they continued attacks and after fierce clashes they were able to record some movement’’, Hovhannisyan said, once again emphasizing that this is a 5th generation war and some movements back or forward are not of such a great importance.
Hovhannisyan added that clashes continue at the moment and the southern direction remains particularly intensive.