Արցախի առաջնածում գիշերը պահպանվել է կայուն լարվածություն. իրադրությունը ՊԲ վերահսկողության ներքո է
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում հոկտեմբերի 16-ի լույս 17-ի գիշերվա ընթացքում հարաբերական կայուն լարվածությունը պահպանվել է: Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունում էական փոփոխություններ չեն արձանագրվել:
Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի պաշտպանության նախարարությունը` նշելով, որ լուսադեմին թշնամական ուժերը, հերթական անգամ խախտելով հումանիտար հրադադարը, վերսկսել են հրթիռահրետանային հարվածները խաղաղ բնակավայրերի ուղղությամբ: Առավել ինտենսիվ հարվածներ են հասցվել Ստեփանակերտի և Շուշիի քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին:
«ՊԲ ստորաբաժանումները հակառակորդի կրակը լռեցնելու ուղղությամբ դիմել են համարժեք գործողությունների: Ներկա պահին օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը գտնվում է ՊԲ ստորաբաժանումների վերահսկողության ներքո»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` տեղեկացնում է Արցախի ՊՆ-ն։

STEPANAKERT, OCTOBER 17, ARMENPRESS. The “relatively stable tension” remained at the Artsakh-Azerbaijan conflict zone overnight October 16-17 and no significant changes in the tactical situation happened, the Ministry of Defense of Artsakh said.
The ministry said the Azerbaijani armed forces continue violating the humanitarian ceasefire and have launched rocket-artillery attacks at civilian settlements of Artsakh from early morning October 17, with civilian infrastructure of Stepanakert city and the town of Shushi getting shelled intensely.
“The Defense Army units took appropriate countermeasures to suppress the Azerbaijani fire. Currently the tactical situation is under the control of the Defense Army units,” the ministry said.