Արցախի առաջնածում գիշերը պահպանվել է կայուն լարվածություն. իրադրությունը ՊԲ վերահսկողության ներքո է
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում հոկտեմբերի 16-ի լույս 17-ի գիշերվա ընթացքում հարաբերական կայուն լարվածությունը պահպանվել է: Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունում էական փոփոխություններ չեն արձանագրվել:
Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի պաշտպանության նախարարությունը` նշելով, որ լուսադեմին թշնամական ուժերը, հերթական անգամ խախտելով հումանիտար հրադադարը, վերսկսել են հրթիռահրետանային հարվածները խաղաղ բնակավայրերի ուղղությամբ: Առավել ինտենսիվ հարվածներ են հասցվել Ստեփանակերտի և Շուշիի քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին:
«ՊԲ ստորաբաժանումները հակառակորդի կրակը լռեցնելու ուղղությամբ դիմել են համարժեք գործողությունների: Ներկա պահին օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը գտնվում է ՊԲ ստորաբաժանումների վերահսկողության ներքո»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` տեղեկացնում է Արցախի ՊՆ-ն։

Ночью в Арцахе сохранялась стабильная напряженность. Ситуация находится под контролем АО
В ночь на 17 октября в зоне арцахско-азербайджанского конфликта сохранялась относительно стабильная напряженность. В оперативно-тактической обстановке существенных изменений не зафиксировано.
Об этом сообщает Минобороны Арцаха, отмечая, что на рассвете вражеские силы, в очередной раз нарушив гуманитарное прекращение огня, возобновили ракетно-артиллерийские обстрелы в направлении мирных населенных пунктов. Наиболее сильные удары были нанесены по гражданской инфраструктуре Степанакерта и Шуши.
«Подразделения Армии обороны приняли симметричные меры, чтобы заглушить огонь противника. В настоящее время оперативно-тактическая обстановка находится под контролем подразделений Армии обороны», - как передает Арменпресс, сообщили в Минобороны НКР.