ՀՀ-ում Ադրբեջանի ԱԹՍ հարվածից տուժել է 14 տարեկան երեխա
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության տարածքում Ադրբեջանի ագրեսիվ գործողությունների հետևանքով` անօդաչու թռչող սարքի հարվածից տուժել է 14 տարեկան երեխա, ով մեքենայով գնալիս է եղել դաշտ հողագործական աշխատանքի:
Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ առողջապահության նախարարության մամուլի քարտուղար Ալինա Նիկողոսյանը: «Պատանին բազմաթիվ վնասվածքներով տեղափոխվել է «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն: Այժմ գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում: Նրա առողջական վիճակը բժիշկները գնահատում են ծանր: Երեխան ունի կրծքավանդակի բեկորային վնասվածք, ձախակողմյան հեմոպնևմոթորաքս, աջակողմյան պնևմոթորաքս, որովայնի սալջարդ»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ տեղեկացնում է Նիկողոսյանը։
Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնը տեղեկացնում է. «Վարդենիս համայնքում բնակվող Արզոյանների ընտանիքն այսօր առավոտյան սովորականի պես գնում էր իրենց հողատարածքը մշակելու։ Ադրբեջանական ԱԹՍ հարվածել է մեքենային։ Ընտանիքի 14-ամյա որդին' Նարեկը, բեկորային վնասվածքով, ծանր վիճակում տեղափոխվել է Երեւան, վերակենդանացման բաժանմունքում է»։

В результате удара азербайджанского беспилотника в Армении ранен 14-летний подросток
В результате агрессивных действий Азербайджана на территории Республики Армения 14-летний ребенок, ехавший на поле для сельскохозяйственных работ, получил ранение в результате удара из БПЛА. Как передает Арменпресс, об этом сообщает пресс-секретарь Минздрава Армении Алина Никогосян.
«Подросток доставлен в медицинский центр «Сурб Аствацамайр» с многочисленными травмами. В настоящее время он находится в реанимации. Врачи говорят, что состояние его здоровья тяжелое. У ребенка осколочное ранение в области грудной клетки, левосторонний гемопневмоторакс, правосторонний пневмоторакс», - отметила Никогосян.
Армянский единый информационный центр сообщает: «Семья Арзоян, проживающая в общине Варденис, собиралась сегодня утром как обычно обрабатывать землю. Азербайджанский БПЛА нанес удар по машине. 14-летний сын семьи Нарек с осколочным ранением в тяжелом состоянии доставлен в Ереван, находится в реанимационном отделении».