Ստեփանակերտն անընդհատ հրթիռակոծվում է. ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանն անընդհատ հրթիռակոծում է Ստեփանակերտը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը: «Մարտական ԱԹՍ-ների և հրթիռների միջոցով հարվածներ են հասցվում խաղաղ բնակիչներին»,- նշեց Հովհաննիսյանը:
«Արմենպրես»-ի թղթակիցը ևս հայտնում է, որ գիշերվա ընթացքում անընդհատ եղել է հրթիռակոծում: Ապաստարաններից գրեթե անհնար է դարձել բնակիչների համար դուրս գալ կամ որևէ անհրաժեշտ իրի համար բարձրանալ բնակարաններ: Հարվածների միջև ընդմիջումները դարձել են շատ փոքր:
Արցախի հետ շփման գծի ողջ երկայնքով սեպտեմբերի 27-ի վաղ առավոտյան Ադրբեջանն ակտիվ ռազմական գործողություններ է սկսել: Հրետակոծվում և հրթիռակոծվում են նաև խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Ստեփանակերտը և Շուշին: Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն թիրախավորել է նաև ՀՀ զինվորական և քաղաքացիական ենթակառուցվածքները: Արցախում և Հայաստանում Ադրբեջանի սանձազերծած ագրեսիայի, ողջ զինանոցի կիրառման՝ հրետակոծման, ԱԹՍ հարվածների և հրթիռակոծման հետևանքով 21 քաղաքացիական անձ է զոհվել, վիրավորվել 80-ը: Արցախի նկատմամբ Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմում զոհվել է 280 զինծառայող և կամավորական:

Степанакерт постоянно обстреливается ракетами: представитель Минобороны Армении
Азербайджан постоянно обстреливает Степанакерт. Как сообщает «Арменпресс», об этом на брифинге с журналистами заявил представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян. “Боевые ракеты и БПЛА бьют по мирным жителям”, - сообщил Ованнисян.
Как сообщает корреспондент Арменпресс, в течение всей ночи постоянно велся ракетный обстрел. Жители практически не могли выходить из бомбоубежищ, заходить в свои квартиры за какими-либо необходимыми вещами. Интервалы между ударами были очень короткими.
Ранним утром 27 сентября Азербайджан по всей линии соприкосновения с Арцахом начал вести активный обстрел. Обстрелу подвергаются и мирные населенные пункты, в том числе и столица Степанакерт и город Шуши. Вооруженные силы Азербайджана также нанесли удары и по военно-гражданским инфраструктурам Республики Армения. В результате агрессии Азербайджана в Арцахе и Армении, с применением всего своего арсенала - артобстрелов, ударов БПЛА и ракетных обстрелов погибли 21 человек, ранены 80. В развязанной Азербайджаном войне против Арцаха с армянской стороны погибли 280 военнослужащих и добровольцев.