ՀՀ նախագահի աշխատակազմը 81,3 մլն դրամ է հատկացրել Արցախի վերականգնման, անհրաժեշտ այլ կարիքների համար
ՀՀ նախագահի աշխատակազմը 81,3 մլն դրամ է հատկացրել Արցախի վերականգնման,
անհրաժեշտ այլ կարիքների համար
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմը 81,3 մլն դրամ է հատկացրել Արցախի վերականգնման և անհրաժեշտ այլ կարիքների համար: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին տեղեկցնում է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
«Հանրապետության նախագահի աշխատակազմն ընդհանուր առմամբ  81,3 մլն դրամ է հատկացրել Արցախի վերականգնման և անհրաժեշտ այլ կարիքների համար: Այդ գումարի մի մասը 2020թ. պետական բյուջեից Հանրապետության նախագահի աշխատակազմին հատկացված միջոցներից է, որը  կտրամադրվի ՀՀ կառավարության պահուստային ֆոնդին, իսկ մյուս մասն արդեն իսկ փոխանցվել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի նախաձեռնած «Մենք ենք, մեր սահմանները. բոլորս Արցախի համար» համազգային դրամահավաքի հաշվեհամարին»,-ասված է հաղորդագրությունում:

YEREVAN, OCTOBER 6, ARMENPRESS. The presidential administration of Armenia has allocated 81,3 million drams for the restoration and other needs of Artsakh, the Presidential Office told Armenpress.
“Part of this money is from the funds provided to the Presidential administration from the 2020 state budget and will be provided to the government’s reserve fund, whereas the other part has already been transferred to the account number of the fundraising organized by the Hayastan All Armenian Fund for Artsakh”, the statement says.
The Hayastan All Armenian Fund has launched a fundraising titled “We Are Our Borders; All For Artsakh” aimed at assisting the Republic of Artsakh. More than 58 million USD funds have already been raised.