Արցախում պահպանվել է հարաբերական կայուն լարվածություն. մանրամասներ սահմանից
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Սեպտեմբերի 30-ի լույս հոկտեմբերի 1-ի գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում պահպանվել է հարաբերական կայուն լարվածություն: Առանձին ուղղություններում շարունակվել են փոխհրաձգությունները հրետանային ու հրաձգային զինատեսակներից:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, մարտակարգերը բարելավելու նպատակով հակառակորդը փորձել է իրականացնել որոշակի վերախմբավորումներ ու զորաշարժեր, որոնք ժամանակին հավաստանշվել ու կանխվել են ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից: «Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը փոփոխության չի ենթարկվել: Այս պահին կայուն լարվածությունը ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում պահպանվում է: ՊԲ ստորաբաժանումներն ու մարտական խնդիրներ կատարող ազատամարտիկները պատրաստ են հետագա մարտական գործողություններին»,-նշում են ՊԲ-ից։

В течение ночи в Арцахе сохранялась относительно стабильная напряженность: подробности с границы
В ночь с 30 сентября на 1 октября в зоне арцахско-азербайджанского конфликта сохранялась относительно стабильная напряженность. В отдельных направлениях продолжались перестрелки из артиллерийского и стрелкового оружия.
Как сообщили «Арменпресс» в пресс-службе МО Арцаха, противник, с целью улучшения тактики, пытался осуществить определенные перегруппировки и маневры, которые своевременно были зафиксированы и предотвращены подразделениями Армии обороны.
“Оперативно-тактическая ситуация в течение ночи не изменилась. На данный момент стабильная напряженность сохраняется на всех направлениях линии фронта. Подразделения Армии обороны и ополченцы, выполняющие боевые задачи, готовы к дальнейшим боевым действиям”, - отмечают в Армии обороны.