Արցախում պահպանվել է հարաբերական կայուն լարվածություն. մանրամասներ սահմանից
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Սեպտեմբերի 30-ի լույս հոկտեմբերի 1-ի գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում պահպանվել է հարաբերական կայուն լարվածություն: Առանձին ուղղություններում շարունակվել են փոխհրաձգությունները հրետանային ու հրաձգային զինատեսակներից:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, մարտակարգերը բարելավելու նպատակով հակառակորդը փորձել է իրականացնել որոշակի վերախմբավորումներ ու զորաշարժեր, որոնք ժամանակին հավաստանշվել ու կանխվել են ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից: «Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը փոփոխության չի ենթարկվել: Այս պահին կայուն լարվածությունը ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում պահպանվում է: ՊԲ ստորաբաժանումներն ու մարտական խնդիրներ կատարող ազատամարտիկները պատրաստ են հետագա մարտական գործողություններին»,-նշում են ՊԲ-ից։

“Relative stable tension” in all directions of frontline remains, says Artsakhi military
STEPANAKERT, OCTOBER 1, ARMENPRESS. Amid the ongoing Azeri attacks, the Artsakh Defense Ministry said that “relatively stable tensions” maintained overnight September 30-October 1 at the Artsakh-Azerbaijan conflict zone.
The Azeri troops attempted regrouping and movement of troops to improve the battle orders but were thwarted by Artsakhi military.
“The operative-tactical situation remains unchanged. The stable tension in all directions of the frontline remains,” Artsakh’s military said, adding that its Defense Army troops and the on-duty veterans are ready for further missions.