Գիշերը Արցախի սահմանի ողջ երկայնքով մարտերը շարունակել են ընթանալ, սակայն ոչ նույն ինտենսիվությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի սահմանի ողջ երկայնքով սեպտեմբերի 29-ի լույս 30-ի գիշերը մարտերը շարունակվել են, սակայն ոչ նույն ինտենսիվությամբ, ինչ ընթացել էին նախորդ օրը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ասուլիսում հայտնեց ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Արցախի ողջ սահմանի երկայնքով շարունակել են ընթանալ գիշերային մարտեր, դրանք չեն եղել նույն ինտենսիվությամբ, ինչ ընթանում էին երեկ: Բայց տեղ-տեղ եղել են նաև հրետանային հրետակոծություններ»,-ասաց նա:
Հովհաննիսյանը հիշեցրեց, որ վաղ առավոտյան Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն Արցախի հյուսիսային ուղղությամբ անցել են լայնածավալ հարձակողական գործողությունների, մասնավորապես ավիացիան, հրետանային և հրթիռային հարվածներ են հասցրել: Այս պահին այդ ուղղությամբ ընթանում են մարտեր: «Հստակ պետք է ֆիքսենք, որ կիրառվում են բազում միջոցներ, այդ թվում հեռահար ճշգրիտ միջոցներ, ԱԹՍ-ներ, մեծ քանակությամբ հրետանի: Մեր ԶՈՒ ստորաբաժանումները հերոսաբար դիմակայում են: Մենք էլ ունենք զոհեր, որոնց մասին լրացուցիչ կհայտնենք: Հակառակորդը ևս կրել է կորուստներ՝ ինչպես կենդանի ուժի, այնպես էլ մասնավորապես զրահատեխնիկայի»,-ասաց Հովհաննիսյանը:

YEREVAN, SEPTEMBER 30, ARMENPRESS. Azerbaijani forces continued attacking Artsakh at the entire length of the line of contact overnight September 29-30 but with lesser intensity than the previous day, Armenian Defense Ministry spokesperson Artsrun Hovhannisyan said at a news conference.
“Night battles continued taking place at the entire length of Artsakh’s border, these battles weren’t at the same intensity as the previous day. But in some places artillery bombardments happened,” he said.
He said the Azerbaijani forces have launched a massive offensive from the northern side at Artsakh, carrying out air strikes, artillery and missile strikes. Battles continue at this direction.
“We must clearly record that they are deploying various measures, including long-range precision weapons, UAVs, large number of artillery. Our armed forces units are heroically withstanding the attacks. We too have losses, we will provide additional information about the victims. The adversary suffered many losses, both manpower and armored equipment,” he said.