Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը հետաձգվել է Սեյրան Օհանյանի Արցախում լինելու պատճառով
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով սեպտեմբերի 29-ին ժամը 13:00-ին նշանակված դատական նիստը հետաձգվել է:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Քոչարյանի փաստաբանական թիմին հայտնել են նիստը նախագահող դատավոր Աննա Դանիբեկյանի աշխատակազմից։
«Ըստ տեղեկության, նման որոշման հիմք է եղել միայն Սեյրան Օհանյանի պաշտպան Կարեն Մեժլումյանի դիմումն այն մասին, որ սահմանային լարվածության այս օրերին գեներալ-գնդապետ Օհանյանը գտնվում է Արցախի Հանրապետությունում»,- հայտնում են փաստաբանական թիմից։

Судебное заседание по делу Кочаряна и остальных отложено, так как Сейран Оганян в Арцахе
Судебное заседание по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и других, назначенное на 13:00 29 сентября отложено.
Как передает «Арменпресс», об этом адвокатской команде Кочаряна сообщили в аппарате председательствующей на заседании судьи Анны Данибекян.
“Согласно информации, основанием для подобного решения послужило заявление защитника Сейрана Оганяна Карена Межлумяна о том, что в эти дни напряженности на границе генерал-полковник Оганян находится в Республике Арцах”, - сообщают из адвокатской команды.