ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանն Արցախում է
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը մեկնել է Արցախի Հանրապետություն` տեղում ծանոթանալու հակառակորդի կողմից իրականացված ռազմական գործողություններից տուժածների առողջական վիճակին, տրամադրվող բժշկական օգնությանը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ այցի ընթացքում Արսեն Թորոսյանը հանդիպել է Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանին, պետնախարար  Գրիգորի Մարտիրոսյանին, առողջապահության նախարար Արարատ Օհանջանյանին:
Այնուհետև նախարարն այցելել է Ստեփանակերտի հանրապետական հիվանդանոց,  ծանոթացել հոսպիտալացվածների առողջական վիճակին, գործընկերոջ հետ քննարկել բուժօգնության կազմակերպման հարցեր:

Министр здравоохранения Армении Арсен Торосян отбыл в Республику Арцах
Министр здравоохранения Армении Арсен Торосян отбыл в Республику Арцах для ознакомления с состоянием здоровья жертв боевых действий противника и процессом оказания медицинской помощи.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства здравоохранения, в ходе визита Арсен Торосян встретился с президентом Республики Арцах Араиком Арутюняном, государственным министром Григорием Мартиросяном, министром здравоохранения Араратом Оганджаняном.
Затем министр посетил Степанакертскую республиканскую больницу, ознакомился с состоянием здоровья госпитализированных, обсудил с коллегой вопросы организации медицинской помощи.