ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանն Արցախում է
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը մեկնել է Արցախի Հանրապետություն` տեղում ծանոթանալու հակառակորդի կողմից իրականացված ռազմական գործողություններից տուժածների առողջական վիճակին, տրամադրվող բժշկական օգնությանը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ այցի ընթացքում Արսեն Թորոսյանը հանդիպել է Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանին, պետնախարար  Գրիգորի Մարտիրոսյանին, առողջապահության նախարար Արարատ Օհանջանյանին:
Այնուհետև նախարարն այցելել է Ստեփանակերտի հանրապետական հիվանդանոց,  ծանոթացել հոսպիտալացվածների առողջական վիճակին, գործընկերոջ հետ քննարկել բուժօգնության կազմակերպման հարցեր:

Armenia’s healthcare minister visits Artsakh
YEREVAN, SEPTEMBER 28, ARMENPRESS. Minister of Healthcare of Armenia Arsen Torosyan has departed for the Republic of Artsakh to get acquainted with the health condition of people wounded from the Azerbaijani military operations.
During the visit the Healthcare Minister met with President of Artsakh Arayik Harutyunyan, State Minister Grigori Martirosyan and Minister of Healthcare Ararat Ohanjanyan.
Thereafter, the Minister visited the Stepanakert hospital and discussed with his colleague issues relating to the organization of medical care.