Հայկական կողմն ունի մոտ 200 վիրավոր. Արծրուն Հովհաննիսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայկական զինված ուժերն արցախա-ադրբեջանական շփման գծում վարում են համառ ու հերոսական մարտեր:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ սեպտեմբերի 28-ին հրավիրված մամուլի ասուլիսին այս մասին ասաց ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Ադրբեջանական կողմը վաղ առավոտյան կիրառել է հրետանային միջոցներ, այդ թվում՝ ծանր հրետանիներ: Մեր նոր զոհերի մասին արդեն տեղեկացրել ենք, այլ ինֆորմացիաներ ճշտվում են: Այս պահի դրությամբ ունենք մոտ 200 վիրավոր, որոնց մի մասը տեղափոխվել է Երևան: Բոլորը պատշաճ բժշկական վերահսկողության ներքո են: Վիրավորները զինվորական հոսպիտալներում և քաղաքացիական հիվանդանոցներում են»,- նշեց Հովհաննիսյանը:

С армянской стороны есть около 200 раненых: Арцрун Ованнисян
Армянские вооруженные силы на линии соприкосновения Арцах - Азербайджан ведут упорные и героические бои.
Как сообщает «Арменпресс», об этом на пресс-конференции 28 сентября заявил представитель Министерства обороны Арцрун Оганесян.
“Азербайджанская сторона рано утром применила артиллерию, в том числе и тяжелую. Мы уже сообщали о наших новых жертвах, информация уточняется. На данный момент у нас около 200 раненых, некоторые перевезены в Ереван. Все находятся под надлежащим медицинским наблюдением. Раненые находятся в военных и гражданских госпиталях”, - сообщил Оганесян.