Հայկական կողմն ունի մոտ 200 վիրավոր. Արծրուն Հովհաննիսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայկական զինված ուժերն արցախա-ադրբեջանական շփման գծում վարում են համառ ու հերոսական մարտեր:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ սեպտեմբերի 28-ին հրավիրված մամուլի ասուլիսին այս մասին ասաց ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Ադրբեջանական կողմը վաղ առավոտյան կիրառել է հրետանային միջոցներ, այդ թվում՝ ծանր հրետանիներ: Մեր նոր զոհերի մասին արդեն տեղեկացրել ենք, այլ ինֆորմացիաներ ճշտվում են: Այս պահի դրությամբ ունենք մոտ 200 վիրավոր, որոնց մի մասը տեղափոխվել է Երևան: Բոլորը պատշաճ բժշկական վերահսկողության ներքո են: Վիրավորները զինվորական հոսպիտալներում և քաղաքացիական հիվանդանոցներում են»,- նշեց Հովհաննիսյանը:

YEREVAN, SEPTEMBER 28, ARMENPRESS. The Artsakh Defense Army forces carry out heroic battles in the Artsakh-Azerbaijani line of contact to suppress the Azerbaijani attacks, Armenian defense ministry representative Artsrun Hovhannisyan said during a press conference.
“From early in the morning the Azerbaijani side has used artillery, including heavy artillery. We have already announced about our new losses, other information is being checked. At this moment we have nearly 200 people wounded, some of them have been transported to Yerevan. All are under proper medical control. The wounded are in military hospitals and civilian medical centers”, he said.