Ադրբեջանի մի քանի տասնյակ դիակներ գտնվում են հայկական կողմում
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումների կողմից  նախկինում կորցրած մի շարք դիրքերի վերականգնման արդյունքում հակառակորդի մի քանի տասնյակ դիակներ գտնվում են հայկական կողմում։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
Արցախի հետ շփման գծի ողջ երկայնքով սեպտեմբերի 27-ի վաղ առավոտյան Ադրբեջանն ակտիվ հրետակոծություն է սկսել: Հրետակոծվում են նաև խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում մայրաքաղաք Ստեփանակերտը: Ադրբեջանի հարձակման հետևանքով առաջին զոհերը եղել են Մարտունու շրջանում՝ մեկ կին և մեկ երեխա: Նախնական տվյալներով հայկական կողմն ունի 31 զոհ և կա 100-ից ավելի վիրավոր տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով։  Հակառակորդը հրետակոծել է նաև դպրոցներ, ներառյալ Ստեփանակերտում։
Արցախի ուղղությամբ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված գործողությունների արդյունքում, ճշտված տեղեկություններով, ադրբեջանական կողմն ունի մարդկային մոտ 200 կորուստ: Ադրբեջանական զինուժն ընդհանուր առմամբ կորցրել է 4 ուղղաթիռ, 27 ԱԹՍ, 36 տանկ և հետևակի մարտական մեքենա, ինչպես նաև 2 ինժեներական զրահամեքենա և 11 զրահատեխնիկա:

Bodies of killed Azeri troops left behind in Artsakhi territory
YEREVAN, SEPTEMBER 28, ARMENPRESS. Several dozens of bodies of killed Azerbaijani troops are in Artsakhi controlled territory after Artsakh’s military liberated several positions which were earlier lost to the adversary amid the Azerbaijani attack that is ongoing since Sunday morning, Defense Ministry spokesperson Shushan Stepanyan said.
In the early morning of September 27, the Azerbaijani military launched a massive attack on Artsakh using air force, missiles and tanks.  The Azerbaijani artillery strikes targeted civilian settlements, including Stepanakert city, which resulted in several civilians being killed. Schools were also bombed. A mother and her child were killed in Martuni, Artsakh.
Many other civilians were wounded.
As of the latest data, the Artsakh military’s countermeasures destroyed 4 Azeri attacking helicopters, 27 UAVs, 36 tanks and armored personnel vehicles, 2 engineering armored vehicles and 11 armored equipment. Around 200 Azerbaijani attacking troops were killed in action.