Արցախի ԱԳՆ-ն ուղիղ կապի մեջ է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի արտաքին գործերի նախարարությունը Ադրբեջանի կողմից գործողությունները որակում է որպես Արցախի Հանրապետության դեմ ուղղված ագրեսիայի ակտ: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արտաքին գործերի նախարարության տեղեկատվական վարչության պետ Արտակ Ներսիսյանը:
«Արցախի Հանրապետությունը ՄԱԿ-ի կանոնադրությունների համաձայն իրականացնում է ինքնապաշտպանության իրավունքը և ձեռնարկում է բոլոր անհրաժեշտ միջոցները ագրեսիան հետ մղելու և տարածաշրջանում խաղաղություն հաստատելու համար»,- ասաց Ներսիսյանը:
Նա տեղեկացրեց,  որ Արցախի ԱԳՆ-ն ուղիղ կապի մեջ է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի հետ:
«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները նույնպես իրազեկված են Ադրբեջանի ագրեսիայի վերաբերյալ և դրա հետևանքով ստեղծված իրավիճակի մասին»,- ասաց Ներսիսյանը:

Artsakh MFA in direct contact with Personal Representative of OSCE Chairperson-in-Office
YEREVAN, SEPTEMBER 27, ARMENPRESS. The ministry of foreign affairs of Artsakh calls the Azerbaijani actions as an act of aggression directed against the Republic of Artsakh, Head of the Information department at the Artsakh MFA Artak Nersisyan told reporters today.
“According to the UN charters, the Republic of Artsakh is exercising its right to self-defense and takes all necessary measures to push back the aggression and establish peace in the region”, Nersisyan said.
He informed that the Artsakh foreign ministry is in direct contact with the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office.
“The OSCE Minsk Group Co-Chairs are also informed about the aggression of Azerbaijan and the situation caused by it”, he stated.