ՀՀ ԱԱԾ-ն հորդորում է համացանցում Ադրբեջանի ապատեղեկատվության հանդիպելու դեպքում դիմել թեժ գծով
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը հորդորում է խստորեն պահպանել տեղեկատվական անվտանգության բոլոր կանոնները, լինել զգոն Ադրբեջանի կողմից տարածվող ապատեղեկատվությունների նկատմամբ, համացանցում կասկածելի բնույթի տեղեկություններ հանդիպելու դեպքում չտարածել դրանք և անհապաղ դիմել ՀՀ ԱԱԾ թեժ գիծ։ «Արմենպրես»-ն  այս մասին տեղեկացավ ՀՀ ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից։
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը պաշտոնապես հայտարարում է, որ Ադրբեջանի կողմից Արցախի Հանրապետության նկատմամբ սանձազերծած մարտական գործողությունների արդյունքում ստեղծված իրավիճակում անհրաժեշտ է ձեռնպահ մնալ պաշտոնական տեղեկատվությունից զատ բոլոր տեսակի այլ աղբյուրների տեղեկությունների, ոչ պաշտոնական տեսանյութերի և լուսանկարների հրապարակումից, օգտվել բացառապես պաշտոնական լրահոսից:
Հորդորում ենք զանգվածային լրատվության բոլոր միջոցներին չհրապարակել պատկան մարմինների հետ չճշտված տեղեկություններ և ոչ պաշտոնական մեկնաբանություններ:
Անհրաժեշտ է խստորեն պահպանել տեղեկատվական անվտանգության բոլոր կանոնները, լինել զգոն Ադրբեջանի կողմից տարածվող ապատեղեկատվությունների նկատմամբ, համացանցում կասկածելի բնույթի տեղեկություններ հանդիպելու դեպքում չտարածել դրանք և անհապաղ դիմել ՀՀ ԱԱԾ թեժ գծի՝ 191 հեռախոսահամարով կամ անձնական նամակով գրել www.facebook.com սոցիալական ցանցի «ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայություն» (https://www.facebook.com/www.sns.am/ ) պաշտոնական էջին»,- ասվում է հայտարարության մեջ:

СНБ Армении призывает при обнаружении дезинформации Азербайджана обращаться на горячую линию
Служба национальной безопасности Армении призывает строго соблюдать все правила информационной безопасности, быть бдительными к распространяемой Азербайджаном дезинформации, не распространять их в случае обнаружения в интернете сомнительных сведений и незамедлительно обращаться на горячую линию СНБ Республики Армения. Об этом «Арменпресс» сообщили в пресс-службе СНБ Армении.
“Дорогие соотечественники.
Служба национальной безопасности Армении официально заявляет, что в ситуации, создавшейся в результате развязанных Азербайджаном боевых действий в отношении Республики Арцах, необходимо воздерживаться от публикации сведений, неофициальных видеоматериалов и фотографий всех других источников, пользоваться исключительно официальной информацией.
Призываем все средства массовой информации не разглашать непроверенную информацию и неофициальные комментарии.
Необходимо строго соблюдать все правила информационной безопасности, быть бдительными к распространяемой Азербайджаном дезинформации. В случае обнаружения в интернете сведений сомнительного характера не распространять их и незамедлительно обратиться по номеру 191 горячей линии СНБ Республики Армения. Или сообщить в личном письме на официальной странице Службе национальной безопасности в социальной сети (https://www.facebook.com/www.sns.am/)”, - говорится в заявлении СНБ.