Փարիզում ձերբակալվել է անցորդներին դանակով վիրավորած տղամարդը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փարիզում ձերբակալվել Է այն մարդը, որը սեպտեմբերի 25-ին դանակով վիրավորել Էր չորս հոգու:
Այդ մասին հաղորդել Է մայրաքաղաքի ոստիկանությունը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Հարձակումը կատարվել Է Փարիզի 11-րդ օկրուգում, «Շառլի Էբդո» ֆրանսիական հանդեսի նախկին խմբագրությունից ոչ հեռու:
Իր հերթին BFMTV հեռուստաալիքը սեպտեմբերի 25-ին ավելի վաղ հաղորդել Էր, որ հարձակումը կատարել են երկու հոգի: Նրա տվյալներով՝ վիրավորներից երկուսը գտնվում են ծանր վիճակում: Le Figaro թերթը հաղորդել Է, որ անհայտ տղամարդը դանակով վիրավորել Է չորս մարդու եւ թաքնվել:
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը «Ելիսեյան պալատից ուշադիր հետեւում Է իրադրությանը», նախագահական գրասենյակը հաղորդել Է BFMTV հեռուստաալիքին: Այլ մեկնաբանություններ իշխանություններն առայժմ չեն տալիս, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

В Париже задержан ранивший прохожих мужчина
Задержан человек, ранивший в пятницу четверых человек в Париже. Как передает Арменпресс, об этом сообщает столичная полиция.
Нападение было совершено в 11-м округе Парижа, неподалеку от бывшей редакции французского журнала "Шарли Эбдо".
В свою очередь телеканал BFMTV ранее в пятницу сообщил, что нападение совершили двое. По его данным, двое раненых находятся в тяжелом положении.
Газета Le Figaro сообщала, что неизвестный мужчина ранил ножом четверых и скрылся.
Президент Франции Эммануэль Макрон "внимательно следит за ситуацией из Елисейского дворца", сообщила президентская канцелярия телеканалу BFMTV. Других комментариев власти пока не дают.