Պտղունք գյուղում այրվել է 10 բնակարան. տուժածներ չկան
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արմավիրի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն սեպտեմբերի 24-ին, ժամը 18:08-ին ահազանգ է ստացվել, որ Պտղունք գյուղի տներից մեկում հրդեհ է բռնկվել։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հրդեհի բարդության «Թիվ 2» կանչով դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից երկու մարտական հաշվարկ, Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից երկու  մարտական հաշվարկ և Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի օպերատիվ խումբը։
Հայտարարվել է հրդեհի բարդության «Թիվ 3» կանչ. դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը, հրշեջ-փրկարարական ջոկատից ևս մեկ մարտական հաշվարկ, Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից չորս մարտական հաշվարկ, Բժշկական ապահովման վարչության հերթապահ բժիշկը և Հոգեբանական աջակցության բաժնի հերթապահ հոգեբանը:
Պարզվել է, որ Հ. Շիրազի փողոցում այրվել է 10 բնակարան, որից 2-ը՝ մասնակի։ Ընդհանուր տանիքից այրվել է մոտ 1300 քմ հատված։ Տուժածներ չկան։
Հրշեջ-փրկարարների կողմից իրականացվել է նաև գույքի տարհանում:
Լուսավորության ապահովման նպատակով դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ և Փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական խումբը:
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 20։13-ին, մարվել՝ 23։57-ին։
Հրդեհաշիջման աշխատանքներին ներգրավվել են Վաղարշապատի քաղաքապետարանի և «Վեոլիա Ջուր» ՓԲԸ-ի մեկական ջրատար ավտոմեքենա։
Դեպքի վայրում են գտնվել ԱԻ նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը, Փրկարար ծառայության տնօրեն փ/ծ գեներալ-մայոր Վ. Գաբրիելյանը, տնօրենի տեղակալներ փ/ծ գնդապետ Տ Պետրոսյանը և փ/ծ գնդապետ Ա. Գրիգորյանը։

В селе Птхунк сгорело 10 квартир: пострадавших нет
В областной центр кризисного управления Армавира 24 сентября в 18:08 поступило сообщение, что в одном из домов села Птгунк вспыхнул пожар. Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью и СМИ МЧС Армении, по вызову сложности пожара  №  2 на место выехали два боевых расчета пожарно-спасательного отряда областного спасательного управления СС МЧС, два боевых расчета пожарно-спасательного отряда спасательного управления города Еревана и оперативная группа отдела по организации работ по тушению пожаров и спасательных работ.
Был объявлен вызов сложности пожара № 3 на место пожата выехали еще одна оперативная группа областного спасательного управления СС МЧС, еще один боевой расчет пожарно-спасательного отряда, четыре боевых расчета пожарно-спасательного отряда спасательного управления города Еревана, дежурный врач управления медицинского обеспечения и дежурный психолог отдела психологической помощи.
Оказалось, что на улице Шираза сгорели 10 квартир, 2 из которых частично. Пострадавших, к счастью, не было.
Пожарные-спасатели вынесли из квартир имущество.
С целью обеспечения освещения на место происшествия выехал еще один боевой расчет пожарно-спасательного отряда областного спасательного управления СС МЧС и спасательная группа Центра по осуществлению спасательных работ особого назначения.
Пожар был локализован в 20:13-го, потушен 23:57.
К тушению пожара были привлечены водовозы мэрии Вагаршапата и ЗАО “Веолия Джур”.
На месте происшествия находились министр по ЧС Феликс Цолакян, директор спасательной службы генерал-майор  В. Габриелян, заместитель директора полковник  Т. Петросян и полковник  А. Григорян.