Իմ ֆուտբոլիստներն արժանի էին այս հաղթանակին. Կամպանիա
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի «Արարատ-Արմենիա» ֆուտբոլային ակումբի գլխավոր մարզիչ Դավիդ Կամպանիայի կարծիքով իր ֆուտբոլիստներն արժանի էին Եվրոպայի լիգայի որակավորման երրորդ փուլում «Ցելյե»-ի դեմ տոնած հաղթանակին:
«Տակտիկապես հարուստ խաղ ստացվեց: Հակառակորդ թիմը ֆիզիկապես շատ ուժեղ էր և ուներ լավ հարձակվողներ: Սակայն մենք ամեն ինչ գիտեին նրանց խաղի մասին: Անցած շաբաթվա ընթացքում իմ ֆուտբոլիստները հրաշալի աշխատանք կատարեցին: Իմ ֆուտբոլիստներն արժանի էին այսհաղթանակին»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` խաղից հետո պատասխանելով լրագրողների առցանց հարցերին ասել է Կամպանիան:
ՈՒԵՖԱ-ի Եվրոպայի լիգայի որակավորման երրորդ փուլի շրջանակներում «Արարատ-Արմենիա»-ն Երևանում ընդունեց սլովենական «Ցելյե»-ին: Հանդիպման հիմնական ժամանակն ավարտվեց ոչ-ոքի հաշվով և խաղը տեղափոխվեց լրացուցիչ ժամանակ:
Երկու լրացուցիչ խաղակեսերում էլ առավելությունը Հայաստանի չեմպիոնի կողմն էր, և 110 -րդ րոպեին դիպուկ հարվածով աչքի ընկավ Վակուլենկոն:  «Արարատ-Արմենիա»-ն կրկնեց նախորդ տարվա արդյունքը և դուրս եկավ ԵԼ-ի որակավորման չորրորդ փուլ: «Արարատ-Արմենիա»-«Ցոլյե»` 1:0: ՈՒԵՖԱ-ի Եվրոպայի լիգայի փլեյ-օֆֆ-ում հոկտեմբերի 1-ին կխաղա Սերբիան ներկայացնող «ՑրվենաԶվեզդա»-ի հետ Երևանում:

Мои футболисты заслужили эту победу: Давид Кампанья
Главный тренер ереванского футбольного клуба “Арарат-Армения” Давид Кампанья считает, что в третьем квалификационном раунде Лиги Европы против “Целле” его футболисты заслужили эту победу.
“Команда-соперник физически была очень сильной и имела хороших нападающих. Но мы все знали об их игре. На прошлой неделе мои игроки отлично поработали. Мои футболисты были достойны этой победы”, - как передает «Арменпресс», сказал Давид Кампанья, отвечая в интернете на вопросы журналистов.
В рамках третьего квалификационного раунда Лиги Европы УЕФА “Арарат-Армения” в Ереване принимала словенский “Целле”. Основное время матча завершилось вничью. Матч был перенесен в дополнительное время.
В обоих дополнительных таймах преимущество было на стороне чемпиона Армении, и на 110-й минуте точным ударом отличился Вакуленко. “Арарат-Армения” повторила результат прошлого года, “Арарат-Армения” - “Джоли” - 1:0, и вышла в четвертый отборочный раунд чемпионата Европы.
1 октября в матче плей-офф Лиги Европы УЕФА “Арарат-Армения” в Ереване сыграет с “Црвена Звездой”, представляющей Сербию.