Հասան Ռոհանին Անկախության օրվա առիթով շնորհավորել է ՀՀ վարչապետին և նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին ՀՀ անկախության օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձներ է հղել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին և ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանին:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հղում անելով Իրանի նախագահի պաշտոնական կայքին, Հասան Ռոհանին հույս է հայտնել, որ երկու ժողովուրդների պատմական,մշակութային, հասարակական կապերի հիման վրա և երկու երկրների պաշտոնատար անձանց ջանքերի լույսի ներքո Թեհրան-Երևան հարաբերություններն էլ ավելի կխորանան ու կզարգանան՝ ապահովելով երկու ժողովուրդների շահերը։
«Անկասկած, երկու երկրների մշակութային, հասարակական ընդհանուր կապերը և բարեկամական հարաբերությունները պարարտ հող կապահովեն հարաբերությունների զարգացման և խորացման համար, և երկու երկրների ժողովուրդները կկարողանան աշխարհի երկրների միջև կառուցողական և բարեկամական հարաբերությունների օրինակ ծառայել»,- նշել է Իրանի նախագահը:

Iran’s Rouhani congratulates Armenia’s PM and President on Independence Day
YEREVAN, SEPTEMBER 24, ARMENPRESS. President of Iran Hassan Rouhani has sent congratulatory letters to Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan and President Armen Sarkissian on the Armenian Independence Day, the Iranian presidential office said.
In his congratulatory letters President Rouhani expressed hope that the relations between Tehran and Yerevan, which are based on historical, cultural and public ties between the two peoples, will further deepen and develop, ensuring the interests of the two peoples.
“Undoubtedly, the common cultural, public and friendly ties between the two countries will provide a firm ground for the development and deepening of the relations, and the peoples of the two countries will be able to serve as an example of constructive and friendly relations between the countries of the world”, the Iranian President said.