Իսպանիայում գնացքը դուրս Է եկել ռելսերից
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Sնացքը, որն իսպանական Վալիադոլիդից ընթանում Էր Մադրիդ, դուրս Է եկել ռելսերից: Այդ մասին Twitter-ում հաղորդել Է մայրաքաղաքային տարածաշրջանի արտակարգ իրավիճակների ծառայությունը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Պատճառը դարձել են հորդառատ անձրեւները, որոնք ողողել Էին ճանապարհները: Միջադեպը տեղի Է ունեցել Սարսալեխո բնակավայրի շրջանում: Վագոններում գտնվում Էր 25 մարդ, չորս հոգի ոչ մեծ վնասվածքներ են ստացել, նրանցից երկուսին տեղափոխել են հիվանդանոցներ:
Այնուամենայնիվ, տարերքը հանգեցրել Է զոհերի: Էստրեմեդուրա ինքնավար հանրակցությունում զոհվել Է Կասերեսի նահանգի 69-ամյա մի բնակչուհի. նրա վրա ընկել Է Կալսադիլիա բնակավայրում գտնվող անասնաբուծական ֆերմայի տանիքը, որը փլվել Էր անձրեւի պատճառով, հայտնել Է քաղաքագլուխ Կառլոս Կառլոս Ռոդրիգեսը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Испании поезд сошел с рельсов
Поезд, шедший из испанского Вальядолида в Мадрид, сошел с рельсов. Как передает Арменпресс, об этом сообщила служба по чрезвычайным ситуациям столичного региона в Twitter.
Причиной стали проливные дожди, размывшие пути. Инцидент произошел в районе населенного пункта Сарсалехо. В вагонах находились 25 человек, четыре человека получили небольшие травмы, двое из них были доставлены в больницы.
Тем не менее, стихия привела к жертвам. В автономном сообществе Эстремедура погибла 69-летняя жительница провинции Касерес - на нее упала крыша животноводческой фермы в населенном пункте Кальсадилья, обрушившаяся из-за дождя, сообщил мэр Карлос Карлос Родригес.