Թրամփը պատմել է, որ բոլոր ընկերներին կորցրել է նախագահ ընտրվելու պատճառով
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել Է, որ բարձրագույն պետական պաշտոնում ընտրվելու պատճառով կորցրել Է բոլոր ընկերներին, տեղեկացնում Է «Արմնեպրես»-ը: «Ես ունեցել եմ ընկերներ:
«Էյ, Դոն, գնանք ընթրելու»:- Օքեյ, լավ, Ռիչարդ, ես կգամ»:- «Էյ, Դոն, արի մի տեղ գնանք»:-«Օքեյ, Լարի, ավելի ուշ կտեսնվենք Նյու Յորքի ռեստորանում… Մենք հիանալի զրույցներ ենք ունեցել, պետք չԷ, որ դուք իմանաք, թե ինչի մասին Էինք խոսում, դա ձեր գործը չԷ: Բայց մենք անհոգ Էինք»,-ասել Է Թրամփը՝ Վիսկոնսինում ընտրողների հետ հանդիպման ժամանակ:
«Հանկարծ ես դարձա ԱՄՆ-ի նախագահ… Եվ այժմ նրանք ինձ զանգահարում են. «Պարոն նախագահ, սըր, արդյոք չեք ցանկանում երբեւիցե հանդիպել: Ես ասում եմ. «Հանգստացի՛ր, ինձ պարզապես Դոնալդ կոչիր, դու ինձ 30 տարի գիտես»:-«Շատ շնորհակալություն, պարոնք նախագահ»,-շարունակել Է Թրամփը:
Նա գանգատվել Է, որ չի կարող այժմ նստել եւ ընկերների հետ խմել, թեեւ վրիպել եւ ասել Է, թե ալկոհոլ չի օգտագործում: Թրամփի խոսքով՝ այժմ ինքը պետք Է ապավինի Կոնգրեսի անդամներին, որոնք փոխարինում են ընկերներին, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Трамп рассказал, что потерял всех друзей из-за избрания президентом
Президент США Дональд Трамп заявил, что из-за избрания на высший государственный пост потерял всех друзей, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"У меня были друзья. "Эй, Дон, пойдем поужинаем". — "Окей, хорошо, Ричард, я пойду". — "Эй, Дон, давай сходим". — "Окей, Ларри, увидимся позже в ресторане в Нью-Йорке... У нас были замечательные разговоры, вы не должны знать, о чем мы говорили, это не ваше дело. Но мы были расслабленными", — сказал Трамп на встрече с избирателями в Висконсине.
"Внезапно я становлюсь президентом США... И теперь они мне звонят: "Господин президент, сэр, не хотите ли когда-нибудь встретиться?" Я говорю: "Расслабься. Зови меня просто Дональд, ты меня знал 30 лет". — "Спасибо большое, господин президент", — продолжил Трамп.
Он посетовал, что не может больше сесть и выпить с друзьями, хотя и оговорился, что алкоголь не употребляет.