Գերմանիայի բնակչուհուն կասկածել են հինգ երեխայի սպանության մեջ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գերմանիայի ոստիկանությունը հինգ երեխայի մարմին Է գտել Հյուսիսային Հռենոս-Վեստֆալիայի երկրամասի Զոլինգեն քաղաքի բնակարաններից մեկում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը,  հաղորդել Է n-TV հեռուստաալիքը:
Երկրամասի ներքին գործերի նախարար Հերբերտ Ռոյլի խոսքով՝  երեխաների մարմինները սեպտեմբերի 3-ի ցերեկը գտել Է տատիկը, որն ապրում Է ուրիշ քաղաքում:
Սպանվածների տան մոտ հավաքվել Էին շտապ օգնության եւ ոստիկանության մեքենաներ, դեպքի վայրը շրջափակված Է:
Ինչպես հայտնել Է Ռոյլը, զոհված երեխաների 27-ամյա մայրը փորձել Է կյանքին վերջ տալ Դյուսելդորֆի կայարանում՝ 11-ամյա որդու հետ միասին:
Կինը լուրջ վերքեր Է ստացել եւ տեղափոխվել հիվանդանոց, տղան չի տուժել: Ոստիկանության տվյալներով՝ զոհված եղբայրներն ու քույրերը եղել են մեկից մինչեւ ութ տարեկան: Ողջ մնացած տղան ուղարկվել Է ազգականների մոտ: Երեխաների զոհվելու մեջ գլխավոր կասկածյալը նրանց մայրն Է, որն ազգությամբ գերմանուհի Է: Տեղի ունեցածի պատճառները դեռ չեն պարզվել, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Жительницу Германии заподозрили в убийстве пятерых детей
Немецкая полиция обнаружила тела пяти детей в одной из квартир в доме в городе Золинген, земля Северный Рейн-Вестфалия. Как передает Арменпресс, об этом сообщает телеканал n-TV.
По словам министра внутренних дел земли Герберта Ройля, тела детей нашла днем в четверг бабушка, проживающая в другом городе. У дома убитых собрались кареты скорой помощи и полицейские машины, место происшествия оцеплено.
Как сообщил Ройль, 27-летняя мать погибших детей пыталась покончить с собой на вокзале Дюссельдорфа вместе с 11-летним сыном. Женщина получила серьезные ранения и была доставлена в больницу, мальчик не пострадал.
По данным полиции, погибшие братьям и сестрам было от одного до восьми лет. Выживший мальчик отправлен к родственникам.
Главной подозреваемой в гибели детей является их мать, немка по национальности. Причины случившегося пока не установлены.