«Գահերի խաղի» ստեղծողները նոր սերիալ են նկարահանելու
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Գահերի խաղի» շոուրաններներ Դեւիդ Բենիոֆը եւ Դ.Բ.Ուայսը Netflix-ի համար նոր սերիալ են նկարահանելու «Երեք մարմինների առաջադրանքը» չինական ֆանտաստիկ եռերգության հիման վրա:
Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է Fox News-ը: Ստեղծագործության հեղինակը Լյու Ցիսինն Է:
Նրանում պատմվում Է այլմոլորակային քաղաքակրթության հետ մարդկության առաջին շփման մասին: Սցենարիստներն իրենք մամուլի տեղեկագրում այդ գիրքը համարել են ամենահավակնոտ գիտական ֆանտաստիկան, որն իրենց վիճակվել Է կարդալ:
«Ամեն բան սկսվում Է երկնագույն փոքր մոլորակի վրա կյանքից եւ ավարտվում աշխարհի հեռավոր մասերում: Մենք չենք համբերում մինչեւ որ այդ պատմությունն Էկրանի համար հարմարեցվի»,-հայտարարել են Բենիոֆը եւ Ուայսը:
Նախագծի եւս մեկ սցենարիստը կդառնա Ալեքսանդր Վուն («Ահաբեկչություն»):
Գրքի հեղինակը նույնպես ժապավենի արտադրությանն Է հետեւելու որպես խորհրդատու: «Ես մեծ հարգանքով եմ վերաբերվում կրեատիվ թիմին, որն զբաղվելու Է հեռուստաԷկրանի համար «Երեք մարմինների առաջադրանքի» հարմարեցմանը»,-հայտարարել Է Ցիսինը: 2019 թվականի օգոստոսին «Գահերի խաղի» սցենարիստները Netflix-ի հետ 200 միլիոն դոլարի պարտավորագիր են կնքել, որ կոնտենտ են արտադրելու բացառապես սթրիմինգային ծառայության համար, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Создатели "Игры престолов" снимут новый сериал
Шоураннеры "Игры престолов" Дэвид Бениофф и Д.Б. Уайсс снимут сериал для Netflix на основе китайской фантастической трилогии "Задача трех тел". Как передает Арменпресс, об этом сообщает Fox News.
Автор произведения — Лю Цысинь. В нем рассказывается о первом контакте человечества с инопланетной цивилизацией.
Сами сценаристы в пресс-релизе назвали эту книгу самой амбициозной научной фантастикой, которую им доводилось читать.
"Начинается все с жизни на маленькой голубой планете и заканчивается отдаленными частями Вселенной. Нам не терпится провести следующие несколько лет жизни, адаптируя эту историю для экрана", — заявили Бениофф и Уайс.
Еще одним сценаристом проекта станет Алкесандр Ву ("Террор").
Автор книги также будет следить за производством ленты как консультант.
"Я с большим уважением отношусь к креативной команде, которая займется адаптацией "Задачи трех тел" для телеэкрана", — заявил Цысинь.
В августе 2019 сценаристы "Игры престолов" заключили с Netflix контракт якобы на сумму в 200 миллионов долларов, что будут производить контент исключительно для стримингового сервиса.