Թրամփն ընտրություններում իր գլխավոր մրցակիցը համարել Է ոչ թե Բայդենին, այլ ԶԼՄ-ներին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփն օգոստոսի 17-ին հայտարարել Է, որ նոյեմբերյան ընտրությունների նախաշեմին ինքը հիմնական պայքարը մղում Է ոչ այնքան դեմոկրատներից իր մրցակից Ջո Բայդենի, որքան ԶԼՄ-ների դեմ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Իմ գլխավոր մրցակիցը Բայդենը չԷ, այլ անազնիվ մամուլը»,-ասել Է նա Fox News-ին տված հարցազրույցում:
Թրամփը նշել Է, որ ամեն օր պետք Է հակազդի Բայդենին աջակցող ամերիկյան ԶԼՄ-ներին: «Ամեն օր նրանք ինձ վրա «ռումբեր» են նետում: Դրանք անում են անազնիվ լրագրողները»,-հայտարարել Է նախագահը, հավելելով, որ առայժմ լավ Է գլուխ հանում:
Դրա հետ մեկտեղ, նրա խոսքով՝,«Բայդենը նույնիսկ դուրս չի գալիս իր նկուղից, իսկ նրանք (ԶԼՄ-ները), միեւնույն Է, ակտիվորեն գրում են նրա մասին: «Նա նույնիսկ լրագրողների հարցերին չի պատասխանում»,-հավելել Է Թրամփը: Նա հիշեցրել Է, որ ինքը գրեթե ամեն օր պատասխանում Է իր նկատմամբ բացասական վերաբերմունք ունեցող լրագրողներին, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Трамп назвал своим главным соперником на выборах не Байдена, а СМИ
Президент США Дональд Трамп заявил в понедельник, что основную борьбу в преддверии ноябрьских выборов он ведет не столько со своим соперником от демократов Джо Байденом, сколько со СМИ.
"Мой самый серьезный соперник – это не Байден, а нечестная пресса", - сказал он в интервью Fox News.
Трамп отметил, что ежедневно должен противостоять поддерживающим Байдена американским СМИ. "Каждый день они бросают в меня "бомбы". Это делают нечестные журналисты", - заявил президент, добавив, что пока хорошо справляется.
По его словам, при этом "Байден даже не выходит из своего подвала, а они (СМИ) все равно активно пишут о нем". "Он даже не отвечает на вопросы журналистов", - добавил Трамп. Он напомнил, что сам почти ежедневно отвечает негативно относящимся к нему журналистам.