Փաշինյանը մասնակցեց Սևան քաղաքում Համալիր սոցիալական ծառայությունների տարածքային կետրոնի բացմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցեց Սևան քաղաքում Համալիր սոցիալական ծառայությունների տարածքային կենտրոնի բացմանը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ բացման արարողության ժամանակ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանը նշեց, որ կենտրոնը սոցիալական ոլորտի ծառայություններ է մատուցելու Սևան համայնքի և շրջակա բնակավայրերի շուրջ 13 հազար քաղաքացիների:
«Այս կենտրոնը Համաշխարհային բանկի աջակցութամբ ստեղծված 24-րդն կենտրոնն է, որ բացվում է Հայաստանի Հանրապետությունում: Այս կենտրոնն իր հարկի տակ է առել զբաղվածության, սոցիալական աջակցության, սոցիալական ծառայության տարբեր ծառայություններ, այն սպասարկելու է Սևանի շրջակայքում բնակվող շուրջ 13 հազար քաղաքացիների»,- ասաց Բաթոյանը:
Զարուհի Բաթոյանը հավելեց, որ այս տարվա ընթացքում Գեղարքունիքի մարզում ևս 2 նմանատիպ կենտրոն կբացվի, իսկ 2020թ. ընթացքում ևս 8 նման կենտրոն կբացվի Հայաստանի տարբեր համայնքներում:
Բացման հանդիսավոր արարողությունից հետ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանը և Գեղարքունիքի մարզպետ Գնել Սանոսյանը շրջայց կատարեցին Համալիր սոցիալական ծառայությունների տարածքային կենտրոնում:

Пашинян принял участие в открытии Территориального центра социальных услуг в городе Севан
ЕРЕВАН, 14 АВГУСТА, АРМЕНПРЕСС. Премьер-министр РА Никол Пашинян принял участие в открытии Территориального центра комплексных социальных услуг в Севане. Как сообщает «Арменпресс», на церемонии открытия министр труда и социальных вопросов Заруи Батоян отметила, что центр будет оказывать услуги в социальной сфере около 13 тысячам жителей общины Севана и близлежащих населенных пунктов.
«Этот центр является 24-м центром, созданным при поддержке Всемирного банка и открывающимся в Республике Армения. Этот центр взял под свою крышу различные службы занятости, социальной помощи, социального обслуживания, он будет обслуживать около 13 тысяч граждан, проживающих в окрестностях Севана», - сказал Батоян.
Заруи Батоян добавила, что 2 подобных центра будут открыты в Гегаркуникской области в этом году, а в течение года в разных общинах Армении откроются 8 таких центров.
После церемонии открытия премьер-министр РА Никол Пашинян, министр труда и социальных вопросов Заруи Батоян и губернатор Гегаркуника Гнел Саносян ознакомились с областным центром комплексных социальных услуг.