Հանրապետությունում առաջիկա օրերին սպասվում են տեղումներ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության տարածքում oգոստոսի 12-ի ցերեկը, 13-17-ին առանձին շրջաններում՝ գիշերը և կեսօրից հետո սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում 15-20մ/վ արագությամբ, առանձին վայրերում սպասվում է նաև կարկուտ: Քամին հարավ-արևմտյան՝ 3-8 մ/վրկ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ «Հիդրոօդերութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն»-ը տեղեկացնում է, որ օդի ջերմաստիճանն օգոստոսի 12-17-ին աստիճանաբար կնվազի 4-5 աստիճանով:
Երևան քաղաքում օգոստոսի 12-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 13-17-ին քաղաքի առանձին հատվածներում գիշերը և երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում 15-20 մ/վ արագությամբ:

В ближайшие дни в республике ожидаются осадки
ЕРЕВАН, 12 АВГУСТА, АРМЕНПРЕСС. На территории республики днем 12 августа, в некоторых регионах 13 по 17 августа, ночью и днем ожидается кратковременный дождь и гроза, во время грозы ветер усилится до скорости 15-20 м/с, местами ожидается град. Ветер юго-западный, 3-8 м/с.
Как передает «Арменпресс», Центр гидрометеорологического мониторинга сообщает, что температура воздуха с 12 по 17 августа постепенно снизится на 4-5 градусов.
Во второй половине дня 12 августа в Ереване не ожидается осадков, ночью 13-17 августа в некоторых частях города ожидаются кратковременные дожди и гроза, во время грозы ветер усилится до 15-20 м/с.