Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 23 նոր դեպք․ ապաքինվել է 96, մահացել 5 քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում օգոստոսի 10-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 40433 դեպք, որոնցից 32616-ն` առողջացած: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի կայքում: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6793 պացիենտ: Վերջին 24 ժամում արվել է 340 թեստավորում, իսկ ընդհանուր առմամբ` 176354 թեստավորում: Այսպիսով` կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 23 նոր դեպք և 96 առողջացած։
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան 796 (ավելացել է ևս 5-ով) դեպք: ՀՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ մահացած պացիենտները եղել են 67, 81 տարեկան տղամարդիկ և 82, 73, 85 տարեկան կանայք։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։ Արձանագրվել է նաև մահվան 228 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

В Армении подтверждено 23 новых случая COVID-19: выздоровели 96, 5 человек скончались
По состоянию на 10 августа в Армении подтверждено 40 433 случая заболевания коронавирусом, из которых 32 616 вылечены. Как сообщает «Арменпресс», об этом говорится на сайте Национального центра по контролю и профилактике заболеваний Министерства здравоохранения РА. В настоящее время лечение от коронавируса проходят 6793 пациента. За последние 24 часа было выполнено 340 тестов, всего 176 354 теста. Таким образом, подтверждено 23 новых случая заболевания коронавирусом, 96 выздоровели.
В общей сложности от коронавирусной инфекции зарегистрировано 796 смертей (рост на 5%). По сообщению Минздрава РА, погибшими оказались мужчины 67 и 81 года, женщины 82, 73 и 85 лет. У всех были сопутствующие хронические заболевания. Также было 228 смертей, когда пациентам был поставлен диагноз коронавирусной инфекции, но они умерли от другого заболевания.
13 июля правительство приняло решение о продлении на 30 дней чрезвычайного положения, объявленного в РА, продленного 16 марта 2020 года, до 13 июля, с 17:00 13 июля, на 30 дней, до 13 августа 17:00.