Երևանի Դավիթաշեն-Աշտարակի խճուղի ավտոճանապարհին կկատարվի երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ճանապարհային երթևեկության բարելավման նպատակով 2020 թվականի օգոստոսի 10-ին Երևան քաղաքի Դավիթաշեն-Աշտարակի խճուղի նոր կառուցված ավտոճանապարհին կկատարվի երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից։
«Փոփոխության արդյունքում Դավիթաշեն-Աշտարակի խճուղի ավտոճանապարհի հանդիպակաց երթևեկության հոսքերը բաժանող «Նյու-Ջերսի» տիպի պահպանապատի վերջնամասի հատվածում կկազմակերպվի երկկողմանի հետադարձի տեղ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

На трассе Давидашен-Аштарак изменится порядок движения
В целях улучшения дорожного движения 10 августа 2020 года будет изменен порядок  движения на недавно построенной трассе Давидашен-Аштарак в Ереване.
Как  передает Арменпресс, об этом сообщает Управление по связям с общественностью и информации Полиции РА.
«В результате изменения порядка движения на трассе Давидашен-Аштарак будет организовано место двустороннего поворота в конце стены заграждения типа Нью-Джерси, разделяющего встречный поток транспорта на пересечении трассы Давидашен-Аштарак», - говорится в сообщении.