Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 200 նոր դեպք․ ապաքինվել է 387, մահացել 8 քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում օգոստոսի 8-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 40185 դեպք, որոնցից 32395-ն` առողջացած: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի կայքում:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6777 պացիենտ: Վերջին 24 ժամում արվել է 1444 թեստավորում, իսկ ընդհանուր առմամբ` 174438 թեստավորում: Այսպիսով` կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 200 նոր դեպք և 387 առողջացած։ Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան 785 (ավելացել է ևս 8-ով) դեպք: ՀՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ մահացած պացիենտները եղել են 90, 78, 62 տարեկան տղամարդիկ և 68, 64, 82, 73, 51 տարեկան կանայք։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։ Արձանագրվել է նաև մահվան 228 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

COVID-19: в Армении подтверждено 200 новых случаев, выздоровели 387 человек, умерли – 8
По состоянию на 8 августа в Армении подтверждено в целом 40 185 случаев заболевания коронавирусом, 32 395 граждан вылечены.
В настоящее время 6777 пациентов проходят лечение от коронавируса. За последние 24 часа было проведено 1444 теста, всего - 174438 тестов. Таким образом, подтверждено 200 новых случаев заболевания коронавирусом. Вылечились 387 человек.
В общей сложности от коронавируса зарегистрировано 785 смертей (+ 8). Как сообщает Минздрав РА, умершими были мужчины 90, 78, 62 лет и женщины 68, 64, 82, 73, 51 лет. У всех были сопутствующие хронические заболевания. Зарегистрировано также 228 случаев смерти, когда у пациентов была диагностирована коронавирусная инфекция, но люди умерли от другого заболевания.