Ճանապարհատրանսպորտային պատահարների քանակը նվազել է 17.5%-ով
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում ճանապարհատրանսպորտային պատահարների քանակն այս տարվա հունվար-հունիսին նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ, նվազել է 17,5%-ով: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին փաստում են ՀՀ ազգային վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալները:
Այս տարվա առաջին 6 ամիսների ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 1720 պատահար, որի արդյունքում զոհվել է 122, վիրվավորվել` 2540 մարդ:
Միայն հունիս ամսվա ընթացքում ճանապարհատրանսպորտային պատահարների թիվը կազմել է 313: Դրանց հետևանքով զոհվել է 20, վիրավորվել` 439 մարդ:

Количество ДТП в Армении сократилось на 17,5%
Количество дорожно-транспортных происшествий в Армении в январе-июне этого года сократилось на 17,5% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года. Как передает Арменпресс, об этом свидетельствуют данные Национального статистического комитета Армении.
За первые 6 месяцев текущего года в республике зарегистрировано 1720 дорожно-транспортных происшествий, в результате которых 122 человека погибли и 2540 получили телесные повреждения.
Количество ДТП только в июне составило 313. В результате 20 человек погибли и 439 получили телесные повреждения.