«Ուրարտուն» ու «Ալաշկերտն» ընկերական հանդիպում կանցկացնեն
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանը ներկայացնող երկու թիմեր` «Ուրարտուն» և «Ալաշկերտը», ընկերական հանդիպում կանցկացնեն:
«Արմենպրեսի» հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը: Թիմերը օգոստոսի 8-ին նախապատրաստական շրջանի ևս մեկ ստուգողական հանդիպում կանցկացնեն: Խաղը կկայանա «Նաիրի» մարզադաշտում և կմեկնարկի ժամը 18։00-ին: Այն անցկացվելու է առանց հանդիսականների:
Հայաստանի ֆուտբոլի առաջնության բարձրագույն խմբի խաղերը կմեկնարկեն օգոստոսի 14-ին: Սակայն, կախված կորոնավիրուսի համաճարակի հետագա դրսևորումներից, ինչպես նաև հեռարձակման հետ կապված տարբեր հանգամանքներից, հնարավոր են փոփոխություններ: Բարձրագույն խմբում առաջին տուրում կմրցեն հետևյալ զույգերը՝  «Ալաշկերտ»-«Արարատ-Արմենիա», «Նոա»-«Շիրակ», «Արարատ»-«Փյունիկ», «Ուրարտու»-«Լոռի», «Վան»-«Գանձասար-Կապան»:

«Урарту» и «Алашкерт» проведут товарищескую встречу
Как сообщает «Арменпресс», об этом сообщает пресс-служба клуба. 8 августа команды проведут еще один контрольный матч подготовительного периода. Матч состоится на стадионе «Наири», начнется в 18:00. Он пройдет без зрителей.
Матчи Высшей лиги чемпионата Армении по футболу стартуют 14 августа. Однако, в зависимости от ситуации с эпидемией COVID-19, а также и других обстоятельств, связанных с трансляцией, возможны и изменения. В первом туре Высшей лиги встретятся следующие пары: «Алашкерт» -«Арарат-Армения», «Ноа» - «Ширак», «Арарат» - «Пюник», «Урарту» - «Лори», «Ван» - «Гандзасар-Капан».