ՈՒԵՖԱ-ի անդամ 55 ասոցիացիաների գլխավոր քարտուղարները մասնակցել են տեսակոնֆերանսի
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՈՒԵՖԱ-ի անդամ 55 ասոցիացիաների գլխավորքարտուղարներն այսօր մասնակցել են ՈՒԵՖԱ-ի կողմից կազմակերպված տեսակոնֆերանսի՝ քննարկելուՈՒԵՖԱ-ի հովանու ներքո անցկացվող մրցաշարերի  վերսկսումը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն: Մանրամասնորեն քննարկվել են ազգայինհավաքականների՝ սեպտեմբերի կայանալիք հանդիպումների հետ կապված խնդիրները: ՈՒԵՖԱ-ն ևազգային ասոցիացիաները պետք է շարունակեն սերտ համագործակցությունը, որպեսզի կարողանանապահովել հանդիպումների պատշաճ անցկացումը:
Ինչպես ՈՒԵՖԱ-ն, այնպես էլ ազգային ասոցիացիաները կարևորում են երկրպագուների առկայությունըմարզադաշտերում, սակայն COVID-19-ի համաճարակով պայմանավորված՝ իրավիճակը Եվրոպայումառայժմ շատ անկայուն է: ՈՒԵՖԱ-ն ուշադրությամբ հետևելու է իրավիճակի զարգացմանը տարբերերկրներում՝ հասկանալու՝ որքանով է հնարավոր փոփոխել հանդիպումներն առանց հանդիսականներիանցկացնելու որոշումը:
Քննարկվեցին նաև երիտասարդական և պատանեկան հավաքականների մասնակցությամբ մրցաշարերը,ներառյալ այդ հանդիպումների մեծ մասը 2021 թ. գարուն տեղափոխելու հնարավորությունը:

Генеральные секретари 55 ассоциаций-членов УЕФА приняли участие в видеоконференции
Генеральные секретари 55 ассоциаций-членов УЕФА приняли участие сегодня в видеоконференции, организованной УЕФА, чтобы обсудить возобновление проводимых по эгидой УЕФА турниров.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе ФФА, были подробно обсуждены вопросы, связанные с сентябрьскими встречами сборных. УЕФА и национальные ассоциации должны продолжать тесно сотрудничать, чтобы обеспечить проведение матчей на должном уровне.
И УЕФА, и национальные ассоциации подчеркивают важность присутствия болельщиков на стадионах, но из-за эпидемии COVID-19 ситуация в Европе по-прежнему очень нестабильна. УЕФА будет внимательно следить за развитием ситуации в разных странах, чтобы понять, в какой степени можно изменить решение о проведении матчей без зрителей.