Ռոբերտ Նազարյանը ձերբակալվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախկին նախագահ, Երևանի նախկին քաղաքապետ Ռոբերտ Նազարյանը ձերբակալվել է։
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց Հատուկ քննչական ծառայության մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը։
«Ռոբերտ Նազարյանը ձերբակալվել է ՀՔԾ-ում քննվող գործի շրջանակում։ Առայժմ այլ մանրամասներ չեմ կարող ասել, բայց մի փոքր ուշ տեղեկություն կտրամադրենք»,- նշեց Օհանջանյանը։
Ռոբերտ Նազարյանը 2001 թ. հունվարից մինչև 2003 թ. հունիս զբաղեցրել է Երևանի քաղաքապետի պաշտոնը, 2008-2018թթ. զբաղեցրել է Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնը:

YEREVAN, AUGUST 6, ARMENPRESS. The former head of the Public Services Regulatory Commission Robert Nazaryan has been arrested amid an investigation, the Special Investigations Service (SIS) spokesperson Marina Ohanjanyan told ARMENPRESS.
Nazaryan, who led the commission between 2008-2018, was taken into custody by authorities within the framework of a probe conducted by the SIS.
Nazaryan was also Mayor of Yerevan from 2001 to 2003.
Authorities said Nazaryan is suspected in misconduct during his tenure as Public Services Regulatory Commission Chairman. The SIS said Nazaryan had fraudulently issued privileges to a business operator which resulted in significant damages.