Արարատ Միրզոյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Լիբանանի Ազգային ժողովի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Լիբանանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Նաբիհ Բըրրիին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ Ազգային ժողովի հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչությունից:
«Ձերդ գերազանցություն, խոր կսկիծով տեղեկացանք Բեյրութի նավահանգստում տեղի ունեցած պայթյունի մասին:
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից Ձեզ եմ հղում մեր խորին ցավակցությունը եւ մխիթարական խոսքը՝ զոհվածների ընտանիքներին ու հարազատներին, իսկ բոլոր տուժածներին՝ շուտափույթ ապաքինում:
Համոզված եմ, որ Լիբանանի ժողովուրդը ուժ եւ հաստատակամություն կգտնի բուժելու այս աղետի հասցրած վերքերը եւ արագ վերականգնելու ավերածությունները:
Ընդունեք, խնդրեմ, Ձերդ գերազանցություն, խորին հարգանացս հավաստիքը»,-ասված է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի ցավակցական հեռագրում:

Арарат Мирзоян направил телеграмму соболезнования председателю Национального собрания Ливана
Председатель Национального собрания Республики Армения Арарат Мирзоян направил телеграмму соболезнования председателю Национального собрания Ливанской Республики Набиху Берри. Об этом Арменпресс сообщили в управлении по информации и связям с общественностью НС Армении.
“Ваше превосходительство, с глубокой скорбью узнали о взрыве в порту Бейрута.
От имени Национального собрания Республики Армения и от себя лично направляю Вам наши глубокие соболезнования и слова утешения - семьям и родным погибших, а всем раненым желаем скорейшего выздоровления.
Уверен, что народ Ливана найдет силы и решимость залечить раны, нанесенные этой катастрофой, и быстро восстановит все разрушения.
Ваше превосходительство, примите, пожалуйста, наши заверения глубокого уважения”, - говорится в телеграмме соболезнования председателя Национального собрания Республики Армения Арарата Мирзояна.