Հայկ Մարությանն իր ցավակցությունն է հայտնել Բեյրութի քաղաքապետ Ջամալ Իտանիին
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը ցավակցության և զորակցության ուղերձ է հղել  Բեյրութի քաղաքապետ Ջամալ Իտանիին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին Մարությանը գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Իմ և երեւանցիների անունից հայտնում եմ խորին ցավակցություններս Բեյրութում տեղի ունեցած աղետալի պայթյունի կապակցությամբ: Ցավում ենք կատարվածի համար և բեյրութցիների հետ միասին սգում բազմաթիվ մարդկային կորուստները: Վստահ ենք, որ Երևանի քույր քաղաք Բեյրութը կհաղթահարի այս արհավիրքը և դուրս կգա փորձությունից ավելի ուժեղ ու ամուր»,- հայտնել է Հայկ Մարությանը:
Տեղի ունեցած պայթյունը փորձագետները համեմատել են 4.5 բալ ուժգնությամբ երկրաշարժի հետ, որից առնվազն 100 մարդ է մահացել, 4000-ը՝ վիրավորվել են, հարյուր հազարավորներն էլ մնացել առանց տանիքի: Զոհերի թվում վեց հայ կա:

Yerevan Mayor offers condolences to Beirut
YEREVAN, AUGUST 5, ARMENPRESS. Mayor of Yerevan Hayk Marutyan has offered condolences to the Mayor of Beirut Jamal Itani on the devastating blast which claimed more than 100 lives and injured around 5000 people in the Lebanese capital on Tuesday.
“On behalf of the Yerevanites, I expressed my deepest condolences over the disastrous explosion in Beirut”, Marutyan said in a statement. “Together with the Beirutis we mourn the loss of many lives. We are sure that Yerevan’s sister city Beirut will overcome this disaster and will emerge from this challenge stronger and firmer,” the mayor of the Armenian capital said.