Իսրայելը մի շարք հարվածներ Է հասցրել Սիրիայի կառավարական ուժերի դիրքերին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իսրայելի պաշտպանության բանակը օգոստոսի 3-ի երեկոյան մի շարք հարվածներ Է հասցրել Սիրիայի հարավում սիրիական կառավարական ուժերի դիրքերին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է The Jerusalem Post-ը:
Իսրայելի զինվորական հրամանատարությունը նշում Է, որ հարվածները հասցրել են մարտական ինքնաթիռները եւ ուղղաթիռները՝ ի պատասխան ահաբեկչության փորձի, որն ավելի վաղ կատարվել Էր երկրների միջեւ սահմանին: Իսրայելի պաշտպանության բանակը կրակ Է բացել Կունեյտրա քաղաքի շրջանում դիտորդական եւ հրամանատարական կետերի ուղղությամբ:
Նաեւ այն ձգտել Է ոչնչացնել հակատանկային սպառազինությունը եւ հետախուզության համար սարքավորումը: Սիրիական պաշտոնական ԶԼՄ-ները հաղորդում են, որ իսրայելական այդ գնդակոծությունների հետեւանքով զոհվածներ չկան:
Ավելի վաղ օգոստոսի 3-ի երեկոյան սիրիական ԶԼՄ-ները հաղորդել Էին, որ երկրի հակաօդային ուժերը օդից գրոհները հետ են մղում Դամասկոսի շրջանում:
Օգոստոսի 3-ին ավելի վաղ Իսրայելի զինվորականները ոչնչացրել են չորս մարդու, որոնք փորձել են պայթուցիչ սարքեր տեղադրել սիրիա-իսրայելական սահմանին, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Израиль нанес серию ударов по позициям сирийских правительственных сил
Армия обороны Израиля нанесла в понедельник вечером серию ударов по позициям сирийских правительственных сил на юге Сирии. Как передает Арменпресс, об этом сообщает The Jerusalem Post.
Израильское военное командование отмечает, что удары наносили боевые самолеты и вертолеты в ответ на попытку теракта, совершенную ранее на границе между странами.
Армия обороны Израиля вела огонь по наблюдательным и командным пунктам в районе города Кунейтра. Также она стремилась уничтожить противотанковое вооружение и оборудование для разведки.
При этом в командовании пояснили, что даже если за попыткой теракта стоят не сирийские правительственные войска, они, тем не менее, несут ответственность за все происходящее на своей территории.
Официальные сирийские СМИ передают, что в результате этих израильских обстрелов погибших нет.
Ранее вечером в понедельник сирийские СМИ сообщили, что силы ПВО страны отражают атаки с воздуха в районе Дамаска. Предполагается, что их также провёл Израиль.
Ранее в понедельник военные Израиля ликвидировали четырёх человек, пытавшихся установить взрывные устройства на сирийско-израильской границе.