Վարչապետը Սինջարի ցեղասպանության տարելիցի կապակցությամբ ուղերձ է հղել Հայաստանի եզդի համայնքին
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ուղերձ է հղել Հայաստանի եզդի համայնքի  ներկայացուցիչներին Սինջարում իրականացված ցեղասպանության տարելիցի կապակցությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, վարչապետի ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Հայաստանի եզդի համայնքի սիրելի քույրեր և եղբայրներ,
Այսօր մենք ոգեկոչում ենք վեց տարի առաջ եզդի ժողովրդի նկատմամբ ահաբեկչական խմբավորումների կողմից Սինջարում իրականացված ցեղասպանության տարելիցը: Հիրավի, այն ողբերգությունը, որ տեղի է ունեցել եզդի ժողովրդի հետ, զազրելի հանցագործություն է ընդդեմ մարդկության և քաղաքակիրթ աշխարհի: Կիսում ենք ձեր ցավը և անկեղծ զորակցություն հայտնում ձեզ:
Հայաստանի եզդի համայնքին, եզդի բոլոր ընտանիքներին մաղթում եմ տոկունություն ու ոգու արիություն: Որպես սփոփանք միշտ գիտակցեք, որ հայրենիքում՝ Հայաստանի Հանրապետությունում դուք ունեք ապահով և պաշտպանված ապագա և առաջընթացի լայն ասպարեզ»:

YEREVAN, AUGUST 3, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan addressed the Yazidi community of Armenia on the occasion of the Sinjar Genocide anniversary. As ARMENPRESS was informed from the Office of the Prime Minister, the message runs as follows,
‘’Dear sisters and brothers of the Yazidi community of Armenia,
Today we commemorate the anniversary of the genocide against the Yazidi people in Sinjar perpetrated by some terroristic organizations. Indeed, the tragedy that happened with the Yazidi people is a heinous crime against humanity and the civilized world. We share your grief and sincerely express solidarity with you.
I wish the Yazidi community of Armenia, all the Yazidi families steadfastness and spiritual strength. As a consolation, always realize that in the homeland, in the Republic of Armenia, you have a safe and protected future and a wide field of progress’’.