Զբոսաշրջիկները պատմել են՝ որտեղ նրանք կցանկանան հանգստանալ սահմանները բացելուց հետո
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Զբոսաշրջիկները, որոնք մասնակցել են առցանց-ծառայության հարցմանը, պատմել են, թե իրենք պատրաստ են արդյոք փոխել ամառվա պլանները, եթե մոտ ժամանակներս բացվի մի շարք երկրների հետ ավիահաղորդակցությունը:
Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է OneTwoTrip-ը: Այն երկրների թվում, որտեղ առաջիկայում կարող են հնարավոր դառնալ ուղեւորությունները, ԶԼՄ-ները, վկայակոչելով կառավարության աղբյուրների, նշում են, օրինակ, Հունգարիան, Մալդիվյան կղզիները, Հարավային Կորեան եւ Հարավաֆրիկյան Հանրապետությունը:
Ընկերության մասնագետները հետազոտությունն անցկացրել են 2200 օգտատերերի շրջանում եւ պարզել, որ նրանց 79 տոկոսը կցանկանար այցելել այդ պետություններ: Դրա հետ մեկտեղ զբոսաշրջիկների գրեթե կեսը (45 տոկոսը) նշում Է, որ եթե այդպիսի թռիչքները նաեւ հասանելի լինեն օգոստոսի ընթացքում, ապա իրենք չեն փոխի արձակուրդի իրենց պլանները: Հարցման բազմաթիվ մասնակիցներ (77 տոկոսը) պատմել են, որ համավարակի ժամանակ արտասահմանյան հանգստի գրավչությունն իրենց համար ամենեւին չի նվազել:
Այդուհանդերձ, ճանապարհորդների 63 տոկոսն ընդունել Է, որ չԷր ցանկանա արտասահմանյան պետություններ ուղեւորություններ կատարել առնվազն մինչեւ աշուն: Զբոսաշրջիկների կարծիքով, առաջիկայում կարող Է հասանելի դառնալ Թաիլանդը, այդպես Է կարծում հարցման մասնակիցների քառորդ մասը: Յուրաքանչյուր հինգերորդն ասում Է, որ կբացվի Հունաստանը:
Իսպանիա կցանկանար մեկնել օգտատերերի 12 տոկոսը, Մալթայի, Խորվաթիայի եւ Չեռնոգորիայի օգտին քվեարկել Է զբոսաշրջիկների ութ տոկոսը: Այն պետությունների թվում, որտեղ ճանապարհորդները կցանկանային հայտնվել այս տարի, նշվել են ԱՊՀ-ի երկրները, Շրի-Լանկան, Կիպրոսը, Դոմինիկյան Հանրապետությունը, Վիետնամը, Մեքսիկան, Կուբան, Մարոկոն եւ Ճապոնիան, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Туристы рассказали, где они хотят отдыхать после открытия границ
Туристы, опрошенные онлайн-сервисом, рассказали, готовы ли они поменять планы на лето, если в ближайшее время откроется авиасообщение с рядом стран. Как передает Арменпресс, об этом сообщает OneTwoTrip.
Среди стран, поездки в которые в ближайшее время могут стать возможны, СМИ со ссылкой на источники в правительстве называют, например, Венгрию, Мальдивы, Южную Корею и ОАЭ.
Специалисты компании провели исследование среди 2200 пользователей и выяснили, что 79 процентов из них хотели бы побывать в этих государствах. При этом почти половина туристов (45 процентов) отмечают, что если такие перелеты и станут доступными в течение августа, то они не будут менять свои планы на отпуск.
Многие участники опроса (77 процентов) рассказали, что за время пандемии привлекательность заграничного отдыха для них ничуть не снизилась. Тем не менее, 63 процента путешественников признались, что не хотели бы совершать поездки в иностранные государства минимум до осени.
По мнению туристов, в ближайшее время может стать доступен Таиланд, так считает четверть опрошенных. Каждый пятый говорит, что откроется Греция.
В Испанию хотели бы поехать 12 процентов пользователей, за Мальту, Хорватию и Черногорию проголосовали по восемь процентов туристов. Среди государств, в которые путешественники хотели бы попасть в этом году, они также называли страны СНГ, Шри-Ланку, Кипр, Доминикану, Вьетнам, Мексику, Кубу, Марокко и Японию.