Twitter-ը հայտնել Է ապրիլ-հունիսին ակտիվ օգտատերերի ռեկորդային աճի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երկրորդ եռամսյակում Twitter-ը կրել Է զուտ վնասներ, կրճատել հասույթը, բայց նշել Է ամեն օր ակտիվ օգտատերերի ռեկորդային աճի մասին՝ տարեկան արտահայտությամբ 34 տոկոսով՝ մինչեւ 186 միլիոն մարդ:
Վերլուծաբանները լսարանի աճ Էին սպասում մինչեւ 172,4 միլիոն, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը: Ակտիվ օգտատերերի աճն առավելագույնն Է դարձել այն պահից, երբ ընկերությունն սկսել Է այդ ցուցանիշի մասին հաշիվ ներկայացնել, նշել են Twitter-ում: Զուտ վնասը հաշվետու ժամանակաշրջանում կազմել Է 1,23 մլրդ դոլար կամ մեկ բաժնետոմսի հաշվով 1,56 դոլար՝ մեկ տարի առաջվա 1,12 մլրդ դոլար կամ մեկ բաժնետոմսի հաշվով 1,43 դոլար զուտ շահույթի համեմատությամբ: Twitter-ի եռամսյակային հասույթը կրճատվել Է 19 տոկոսով՝ մինչեւ 683,4 միլիոն՝ 841,38 միլիոնից: Վերլուծաբանները կանխատեսել են ցուցանիշի նվազում մինչեւ 701,6 միլիոն: ԱՄՆ-ում հասույթը ընկել Է 20 տոկոսով՝ մինչեւ 365 միլիոն դոլար, մնացած աշխարհում՝ 18 տոկոսով՝ մինչեւ 319 մլն դոլար: Գովազդից ստացված եռամսյակային հասույթը նվազել Է 23 տոկոսով եւ կազմել 562 մլն դոլար, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Twitter сообщил о рекордном росте активных пользователей в апреле-июне
Во II квартале Twitter получил чистый убыток, сократил выручку, но отчитался о рекордном росте "монетизируемых ежедневно активных пользователей" - на 34% в годовом выражении, до 186 млн человек. Аналитики ожидали прироста аудитории до 172,4 млн.
Прирост активных пользователей оказался максимальным с того момента, как компания начала отчитываться об этом показателе, отметили в Twitter,сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
Чистый убыток в отчетный период составил $1,23 млрд, или $1,56 в расчете на акцию, по сравнению с чистой прибылью в $1,12 млрд, или $1,43 на акцию, годом ранее.
Квартальная выручка Twitter сократилась на 19%, до $683,4 млн с $841,38 млн. Аналитики прогнозировали снижение показателя до $701,6 млн. В США выручка упала на 20%, до $365 млн, в остальном мире - на 18%, до $319 млн.