Կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը Չեխիայում գերազանցել է 13 հազարը
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չեխիայում կորոնավիրուսով վարակված անձանց թիվը գերազանցել է  13 հազարը այն բանից հետո, երբ մեկ օրում այդ ցուցիչն ավելացել է 143-ով:  Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ն, այս մասին հայտնել է երկրի Առողջապահության նախարարությունը:
Նախարարության տվյալներով՝ վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 13 062-ի: Երկրում կորոնավիրուսի տարածման ամբողջ ընթացքում մահացել է 352 մարդ:
Ներկայումս Չեխիայում կորոնավիրուսով հիվանդների թիվը 4501 է, որոնցից 148-ը բուժում է ստանում հիվանդանոցներում: Առողջացել է ավելի քան 8,2 հազար վարակակիր:

Число зараженных коронавирусом в Чехии превысило 13 тысяч
Число заразившихся коронавирусом в Чехии превысило 13 тысяч после того, как за сутки этот показатель увеличился на 143. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости об этом сообщает министерство здравоохранения страны.
По данным ведомства, общее число заразившихся достигло 13 062, за все время в стране скончались 352 человека с COVID-19.
В настоящий момент коронавирусом в Чехии продолжают болеть 4 501 человек, из них 148 находятся в больницах. Вылечились более 8,2 тысячи заболевших.
Всемирная организация здравоохранения 11 марта объявила вспышку новой коронавирусной инфекции COVID-19 пандемией. По последним данным ВОЗ, в мире выявлены уже более 12 миллионов случаев заражения, свыше 551 тысячи человек скончались.