ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում հուլիսի 9-ին 16 ահազանգ է ստացվել հանրապետության տարբեր խոտածածկ տարածքներում բռնկված մոտ 200 քմ և ավել տարածք ընդգրկող հրդեհների վերաբերյալ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Երևանի Շենգավիթ վարչական շրջանում՝ 700 քմ, 3000 քմ, 1 հա, Էրեբունի վարչական շրջանում՝ 2000 քմ, Աջափնյակ վարչական շրջանում՝ 1500 քմ, Նուբարաշեն վարչական շրջանում՝ 2 հա, 1500 քմ,
Արագածոտնի մարզի Աշտարակ քաղաքում՝ 1500 քմ,
Արարատի մարզի Արտաշատ քաղաքում՝ 1500 քմ, Արարատ քաղաքում՝ 2 հա,
Արմավիրի մարզի Նորակերտ գյուղում՝ 1 հա, Բաղրամյան գյուղում՝ 2 հա, Էջմիածին քաղաքում՝ 12 հա, 7000 քմ, 3 հա,

Пожарные-спасатели потушили огонь на травяных участках
9-го июля в Национальный центр кризисного управления СС МЧС поступило 16 сообщений о пожарах, охватывающих около 200 кв / м и более на разных травяных участках республики. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МЧС Армении.
В Ереване: в административном районе Шенгавит - 700 кв/ м, 3 000 кв / м, 1 га, в административном районе Эребуни - 2 000 кв / м, в административном районе Ачапняк - 1 500 кв / м, в административном районе Нубарашен - 2 га, 1 500 кв / м;
В городе Аштарак Арагацотнской области - 1 500 кв / м;
В городе Арташат Араратской области - 1 500 кв / м, в городе Арарат - 2 га;
В селе Норакерт Армавирской области - 1 га, в селе Баграмян - 2 га, в городе Эчмиадзин - 12 га, 7 000 кв / м, 3 га;